Фасад Державного музею українського образотворчого мистецтва. 1980-ті роки
Національний художній музей України розташований за адресою вулиця Грушевського, 6.
Національний художній музей України був заснований в 1899 році під назвою Київський міський музей старожитностей і мистецтв. Відкрили його за ініціативи київської інтелігенції та меценатів. Великі кошти в Музей вклав знаменитий благодійник Богдан Ханенко. У Музеї зібрано колекцію вітчизняного живопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до наших днів. На території Музею стоїть пам'ятник першому директору Миколі Біляшівському.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Цілком логічно, що Національний художній музей у Києві є одним з найбільших на території України. Знаходиться він у споруді, яку колись звів архітектор П. Бойцов. Будівля у свій час була побудована спеціально під композицію музею в 1899 році. Відкриття музею відбулося через 5 років. Він став першим загальнодоступним у місті. До того ж, поряд з ним є велика кількість готелів, які можна забронювати, щоб не діставатися довго з іншого кінця міста на випадок, якщо ви приїхали до міста погостювати й познайомитися з ним ближче. Втім, непогані варіанти житла подобово тут також присутні, і жити в, по суті, історичній частині міста – ще той успіх. Але повернімося до нашого архітектурного шедевру, який має важливу роль в історії розвитку Києва. Національний музей відновився в 1994 році й у той же час став головним у країні завдяки об’ємній колекції експонатів.
Одна з важливих пам’яток Києва була створена з метою зібрати все мистецтво в одному місці. Талановитих творчих особистостей було немало; багато хто, про кого варто розповідати наступним поколінням, залишав про себе пам’ять. Сьогодні колекція являє собою роботи майстрів, які народилися в Україні чи хоча б невеликий відрізок часу провели на її території. Україна завжди приваблювала (і продовжує це робити) справжніх геніїв і дуже творчих людей. Погодьтеся, тут абсолютно все сприяє тому, щоб свідомість відвідала муза…
Утім, творіння, які прикрашали музей, збиралися по всьому світу. Очолив команду пошуку історик М. Біляшівський, а також його помічники-мистецтвознавці. Поповнювалася колекція перш за все на особисті кошти меценатів. Після революції декілька років збирання наповнювали з приватних колекцій. Нові творіння з’являються тут і до сьогодні, що особливо приємно, адже музей не зупиняється у своєму розвитку.
Велику подяку музей і нині висловлює Богданові та Варварі Ханенкам, котрі брали участь у розвитку пам’ятки. Вони подарували музею свою колекцію археологічних речей, що складалася з більше трьох тисяч експонатів. Також дякують Федорові Ернсту, Вікентію Хвойці та Миколі Біляшівському.
Терещенки виділили більше ста тисяч рублів на будівництво. І це при тому, що загальна сума досягала 250 тисяч.
Найбільшими цінностями вважаються декілька ікон, полотна К. Малевича та деякі роботи Я. Гніздовського. На сьогоднішній день експозиція представлена сорока тисячами експонатів.
Тут є картини І. Рєпіна, В. Тропініна, Т. Шевченка, В. Боровиковського, М. Врубеля. Представлено портрети козаків-ватажків, а також безліч робіт видатних українських творців мистецтва: В. Кричевського, С. Світославського, М. Пимоненка, А. Маневича, М. Мурашка, С. Васильківського, А. Петрицького, М. Бойчука та ін. Крім постійних експозицій, тут дуже часто проводять тимчасові виставки.
Музей розташований у самому серці столиці, поряд з метро Майдан Незалежності. Вартість вхідного квитка коливається від 2 до 20 гривень. На місці пропонують і екскурсії музеєм. Професійні гіди детально розповідають про кожну експозицію, її власника та життя останнього. Втім, не обов’язково записуватися на детальну екскурсію: трохи нижче ми вам запропонуємо чудову альтернативу, яка докорінно змінить ваше ставлення не лише до подорожей, а й до екскурсій як таких.
Зовні споруда доволі похмура, і багато хто проходить повз, взагалі не підозрюючи, що всередині може бути щось захопливе й дивовижне. Оскільки музей знаходиться в самому центрі, життя тут у буквальному сенсі кипить. Але якщо вже приїжджати сюди на декілька днів, то зазирнути варто обов’язково!
Серед туристів дуже багато захоплених. Усі вони бачать художній музей вперше й не можуть відвести погляд від величних колон, скульптур навколо будівлі, неймовірних барельєфів та інших елементів. На вході в музей є дві великі скульптури у вигляді левів. І це, між іншим, найбільші котячі скульптури на території всієї України.
Деякі приїжджі вважають, що експозиція музею доволі маленька. Напевно, для іноземців така колекція вважається малесенькою. Ще б пак, після Лувру, Ермітажу й Прадо, де можна провести декілька днів подорожі, цей музей і справді маленький.
Фотографувати тут, до речі, заборонено. Тож під час візиту рекомендується все детально розглядати, адже можливості переглянути знімки вдома не буде. Однак це не привід для суму, адже майже всі елементи музейної експозиції є у віртуальній галереї та на офіційному сайті.
Зовсім неподалік від музею є декілька цікавих споруд. Більше за все приваблює будинок під №4. Будівля вирізняється серед інших ще з самого початку ХХ ст. – кількістю поверхів, а також барельєфом під назвою «Похід Фріни». Це гетера з Давньої Греції, яка виконувала будь-які чоловічі примхи. Працювала вона натурницею, вважалася зразком жіночої краси, проте відрізнялася скромністю. Фріна була неймовірно багатою. Заробляла кошти не лише тілом, а й розумом.
Національний художній музей України – цікаве місце із захопливою історією. Приїхавши хоча б на день, сюди обов’язково потрібно зазирнути, щоб побачити й навіть трохи вивчити старовинну експозицію України. На огляд іде не більше двох годин, а запам’ятається він точно надовго! Якщо не бажаєте стати частиною групової екскурсії чи ж не дуже хочете платити екскурсоводові за індивідуальну прогулянку, є дуже непогана альтернатива, що дозволить вам відчути себе самостійним мандрівником, ні до кого не прив’язуватися й при цьому отримати максимум корисної інформації, яку більшість просто випускає з уваги.
Ми розробили такий продукт, як аудіогід, і за його допомогою туристи перетворюються на досвідчених мандрівників, яким, приїхавши додому, точно буде що розповісти близьким. Ви легко блиснете ерудицією, якщо завантажити на свій смартфон навіть безкоштовну версію нашої пропозиції. Ми обробили сотні літературних джерел, щоб зібрати найкорисніший, найцікавіший і, головне, унікальний контент. Ми зверталися по консультацію до істориків і мистецтвознавців. Наші спеціалісти систематизували й структурували величезні обсяги даних, щоб у вас була можливість просто завантажити в записи лаконічну, але в той же час містку цікаву розповідь. Таким чином, ви не просто почуєте цікаві факти про Національний художній музей у Києві, а й дізнаєтеся багато захопливого про експонати, які там знаходяться, а також про їхніх геніальних авторів.
У платній версії нам вдалося розташувати немалу кількість фотографій, які дозволяють поглянути на «Мекку» геніальної творчості та обитель архітектурної бездоганності взагалі крізь призму іншої реальності. Ми скрупульозно поставилися до створення цього продукту, аналогів якому на ринку поки немає. Можете сміливо завантажувати наші аудіострічки, щоб у будь-який підхожий момент запустити персонального гіда у вашому ж смартфоні.