Вхід до парку з боку площі Слави. 2006 рік
Парк Слави розташований між вулицею Лаврською, площею Слави та Дніпровським узвозом.
Парк і меморіальний комплекс над верхньою Наддніпрянською терасою прилягає до валів Старої Києво-Печерської фортеці поблизу території Києво-Печерської лаври. Тут розташовується парк Вічної Слави з пам’ятником-стелою над Вічним вогнем та Національний музей "Меморіал жертв голодомору". З огляду на обставини свого призначення парк, хоча і обладнаний для прогулянок, не має кіосків та розважальних закладів. Історія створення парку почалася ще на початку 1890-х років. Тоді комендант Києво-Печерської фортеці Олексій Аносов за свої кошти та за допомоги меценатів перейнявся благоустроєм території. На його честь парк називали Аносовським або Комендантським. З 1919 року частину парку почали використовувати під поховання. У 1956 році тут створили великий меморіальний комплекс. А за часів незалежної України посеред парку звели новий храм святого Андрія Первозванного і Національний меморіальний комплекс жертв голодомору в Україні.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Дніпрові схили Києво-Печерської частини Києва прикрашає одна з пам'яток української історії – парк Вічної слави. На його місцевості розташовані об'єкти, що мають величезне значення для української нації – це меморіал жертвам Голодомору та обеліск Слави біля могили Невідомого солдата. Постійно ділянка паркової зони збільшувалась, і зараз її площа складає 18, 3 га. У День перемоги до могили Невідомого солдата приїжджають покласти квіти свідомі громадяни, ветерани, голова держави України з делегацією.
Кінець ХІХ століття – період, коли на крутих схилах Дніпра пишно цвів сад. Він називався Аносовським, але це його альтернативна назва. В офіційних документах він проходив як кріпосний Комендантський дитячий сад. Завдяки коштам з міського управління, гарнізону й меценатству заможних персон парк таки облагородили. На тутешній окраїні вбили настоятеля лаври. Пізніше на паркових пагорбах ховали контрреволюціонерів. Один із зсувів знищив братську могилу. Лише на початку 60-х років ХХ століття місцевість знову почали відновлювати. У цей же період і створили парк Вічної Слави, відкрили меморіал. Сюди привозили й ховали прах солдатів, що знаходився на інших кладовищах у межах Києва, а пізніше на могилою звели обеліск. Звідси й аж до Лаврського монастиря простягнули алею Міст-героїв.
Фігура з бронзи на честь аса Івана Микитовича Кожедуба стала першим пам'ятником на початку алеї. Розташована біля монументу Невідомому солдатові. І. М. Кожедуб – найрезультативніший льотчик, тричі Герой Радянського Союзу. До досвіду маршала авіації ввійшли 120 битв у повітрі та 330 бойових польотів.
Хто пам'ятає, президент В. Ющенко ініціював створення меморіалу жертвам Голодомору. Робота над пам'ятником закінчилася в 2008 році. Каплиця-свіча вивищується над землею на 32 метри. Ідея пам'ятника показує історію відродження українського народу, але видовище морально важке. Хоча саме в цьому разі це успіх архітектора. Експозицію доповнює дівчинка з колоском, ряд меморіальних табличок, музей.
Знизу місцевість парку Слави плавно переходить в урочище Аскольдова могила.
Ми змінили метод подачі історичних фактів. Компанія окТВ розробила продукт, якому немає аналогів. Сьогодні в туризм включені технічні рішення. Викладом історії тепер займатиметься не гід, а ваш мобільний пристрій через навушники.
Туристична аудіопрогулянка несе і культурний, і пізнавальний характер. Вона хороша тим, що ваша увага буде зосереджена лише на розповіді, ніхто вас не відволікатиме, як це було в разі з традиційною екскурсійною групою. Час від часу сказаний екскурсоводом факт потребував наочного пояснення, а його не було. У платному варіанті аудіоекскурсії від окТВ є зображення, причому в розповіді події відбуваються в хронологічному порядку. Таким чином, сценарій минулого стає зрозумілішим, немає пробілів у фактах. Безкоштовний варіант аудіострічки побудований на короткому сценарії подій. Ви дізнаєтеся безліч важливої інформації про об'єкти, але радимо скористатися розширеною версією аудіоекскурсії.
Оберіть файл і завантажте його. Перенесіть на мобільний пристрій і підключіть гарнітуру. Так розпочнеться подорож у світ древності. Історія минулих століть плавно дійде до сучасного часу. Знання й загадки поглинуть вас сповна.