Вхід до Піонерського парку. 1966 рік
Хрещатий парк розташовується на схилах Дніпра над Європейською площею та Володимирським узвозом.
Хрещатий парк - це пам’ятник садово-паркового мистецтва місцевого значення, в якому налічується понад 30 видів дерев та кущів. Він є чудовим місцем для відпочинку, здавна облюбованим киянами. Із оглядового майданчика, що знаходиться на території парку, відкриваються чудові краєвиди на Поділ, Труханів острів та Лівобережжя. В центрі оглядового майданчика встановлена гігантська арка, а перед нею — амфітеатр з лавочками, де можна відпочити. На території парку знаходиться «міст закоханих», на перила якого закохані пари чіпляють замочки, як символ їх вічної любові. Перед мостом встановлена знаменита скульптурна композиція «Історія кохання». Вона присвячена романтичній зустрічі після 50-річної розлуки італійського солдата та українки.
Влітку в парку працює пересувний луна-театр. На верхній частині території розташований Водно-інформаційний центр (Музей води) та Київський державний академічний театр ляльок.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Хто знайомий з місцем розташування Маріїнського парку, той легко знайде Хрещатий парк. Дотримуючись напрямку по вулиці Михайла Грушевського, ви опинитесь у раніше так званого Купецького парку. Є ще одна версія нинішнього Хрещатого – Піонерський. Направившись від майдану Незалежності в бік Європейської площі, ви потрапите на початок парку. Він відомий розважальними заходами, розташованими там атракціонами, а також культурними закладами. На його території знаходяться:
Це велика територія з різнорідним ландшафтом і рельєфом. Тут доводиться то спускатися, то підніматися знову, тому краще, щоби взуття було зручним, інакше багато об'єктів залишиться поза увагою. А це, гуляючи по Хрещатому парку в Києві, ні в якому разі не можна допустити. Дійсно, унікальне й дуже приємне місце, яке дозволить вашій свідомості повністю абстрагуватися від дійсної реальності, і ви зможете насолодитися не лише гарною місцевістю, але й приємною атмосферою релаксу й, одночасно, веселощів.
У сучасній будівлі Національної філармонії України засідало Купецьке зібрання. Цей будинок не раз був у майже зруйнованому стані, який важко було відновити, але він мав таку цінність, що, здається, був створений з нуля. Шикарна акустика залів настільки унікальна, що створити аналог не вдасться нікому. Зелена зона, на фоні якої знаходиться будівля філармонії, вся називалася Купецьким садом. Можна лише уявити, наскільки приємно було прогулюватися його околицями перед чи після балів, концертів, званих вечорів. 100% естетичної насолоди отримували і від культурних заходів, і від природних пейзажів.
Оглядовий майданчик влітку збирає неймовірно велике скупчення наречених. Не дивно, бо краєвид на Дніпро й на верхнє місто Києва – неймовірне видовище. Не всякий фотоапарат здатний передати ту насичену гаму тонів зеленої зони, водну глибину і місто, залите сонячним промінням. Дивна краса Києва зберігається при спекотному сонці, але й у зимній день виглядає шикарно.
Обов'язково відвідайте Музей води. Його експозиції унікальні, більшість з них динамічні. Виходить чудова емоційна розрядка від шуму водоспаду, знаходження в мильній бульбашці й спостереження за рибками в акваріумі. А корисний багатий потік інформації про водні ресурси планети – також унікальність музею. Тут явно видно просвітню діяльність. Хто не знає, як назвати свої дії, коли кран з водою залишається відкритим, чи бачок в туалеті протікає – це нераціональне використання води. Експозиції музею наочно допомагають усвідомити глибше проблеми суспільства з використання водних ресурсів на побутовому рівні.
Лялькарем можна й не народитися. Зараз не про лялькарство на побутовому рівні, а про неймовірний талант, якому вчаться багато років у творчих наукових закладах. Ляльковий театр у Києві, крім безцінного мистецтва акторів-лялькарів – це також шедевр у архітектурі. Краще скоріше замовляйте квиток, і побачите все своїми очима. А це місце розкинулося на території Хрещатого парку в Києві.
Гарячі від кохання серця відвідують Хрещатий парк ще з метою пройтися по Містку закоханих. Він впізнаваний за висячими замками на перилах від початку до кінця мосту. Періодично масивну символіку кохання знімають, тому що вона сильно захаращує споруду. Проте це не заважає закоханим повісити новий замок. Така наполегливість ще раз доводить, що віра в незгасні почуття – вічна.
Пам'ятник жабі доволі непримітний, якщо дивитися на нього зі зворотного боку, тому його можна й проґавити. Але якщо зайти до нього з фасадної частини, відполірований язичок у роті сяє на сонці, як кристал. Всередину бронзової статуї кидають монети як вдячність за виконання бажання. Такого роду ритуал навряд чи має наукове пояснення, але, за звуком резервуару для копійок, наповнювати його доведеться довго, не попросивши традиційно допомоги МВФ J
А ми створили для вас помічника навіть коли ви не просили, тому що він унікальний і корисний для тих, хто прагне максимально глибоко пізнати свою країну та її принади. Тепер Київ стає ще більш відкритим для всіх охочих мандрівників! І зараз саме час дізнатися про це!
Гуляти по Хрещатому парку можна з користю: з пізнанням історії, причому екскурсоводом стане ваш особистий портативний девайс, що вміщається в кишеню – мобільний. Якщо ви маєте планшет, він також підходить для встановлення файлу. Ідея аудіострічки полягає в створенні атмосфери повноцінної екскурсії. Вона зведена для того, щоб ви почули важливі історичні факти, котрі не дізнаєтеся із джерел масового користування. Ми потурбувалися про те, щоби зібрати виключно якісний, дійсно цікавий контент. Наші спеціалісти обробили всю цю інформацію таким чином, щоб ви як слухач могли не просто розуміти все те, що чуєте, але й отримувати від цього задоволення.
Завантажити стрічку можна вже з цієї сторінки. Причому ви побачите два варіанти. У безкоштовному – розповідь про значущі події минулого, але, явно, якщо ви досвідчений турист, що знає багато чого та якого особливо нічим не здивувати, вам цього буде замало. Пропонуємо після нього завантажити й установити на мобільний пристрій наступну версію – повну збірку з ілюстративними матеріалами. Із зображеннями ви краще запам'ятаєте факти й згадаєте їх у разі потреби. Такий варіант подачі інформації може припасти до душі навіть школярам, які тільки пізнають велич рідної країни і роблять це по-своєму, по-сучасному. Навіть якщо ви не пов'язані з науковою діяльністю у сфері історії, вам буде цікаво дізнатися про епохальні події минулого, тому що чим більше історичних фактів відомо, тим цікавіше пізнавати нинішній стан пам'ятки. Ви маєте можливість користуватися продуктом вже зараз. Приємної прогулянки!