Верховна Рада УРСР. 1961 рік
Будинок Верховної Ради України розташований на вул. Михайла Грушевського, 5.
Поруч із Маріїнським палацом у 1937-1939 роках звели будівлю Верховної Ради України. Автором проекту став архітектор Володимир Заболотний. За цю роботу в березні 1941 року він отримав Сталінську премію першого ступеня. Це найвища нагорода того часу. Премія передбачала грошову винагороду − 100 тисяч карбованців. Звичайний робітник міг заробити такі гроші лише за 30 років.
Під час окупації Києва нацистами, в роки Другої світової війни, споруда зазнала значних руйнувань, проте вціліла. Уже в 1948 році за проектом Володимира Заболотного та Наталі Чмутіної будівлю реконструювали та розширили. А саме добудували внутрішній двір, у формі підкови, для додаткових робочих приміщень.
Бронзові фігури, які зображують трудящих, встановили перед приміщенням у 1989 році. Їхнім автором став скульптор Валентин Зноба.
Чи хотіли би Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Ні для кого не секрет, що в кожного міста світу, особливо якщо воно є популярним туристичним напрямом, існує свій список місць «must see» кожному гостеві, що прибуває на його територію. Звичайно, якщо вперше в місті, хочеться побачити все й одразу, але щоб подорож була цікавою й насиченою, варто заздалегідь скласти список тих місць, які будуть найбільш цікавими. Для цього визначтесь, пам'ятки якого характеру хочете побачити. Як правило, для першого знайомства варто відвідати те головне, без чого огляд міста не буде цілісним. Так, неможливо уявити собі Києва без такої культової споруди, як Верховна Рада. Це не просто пам'ятка архітектури, але й важлива будівля в політичному житті країни, оскільки в її стінах нині розташований український парламент. Її було збудовано ще в радянський час, але вона значно відрізняється від інших будівель, зведених у той же період. Розташована вона в одному з найпрестижніших районів Києва – Печерському, що дає можливість легко побачити її туристам, охочим відвідати головні пам'ятки столиці.
Споруда Верховної Ради України офіційно була відкрита в 1939 році, а необхідність її зведення з'явилася на п'ять років раніше. Річ у тому, що саме в 1934 році столиця УРСР була перенесена до Києва (раніше це був Харків). Перемогу в конкурсі на найкращий проект здобув В. Заболотний, який і взявся за роботу. Через три роки старанної праці будівельників на карті столиці з'явився новий об'єкт – Верховна Рада в Києві. Головними особливостями архітектурного стилю новобудови стали відмітні риси радянського монументалізму, що чудово поєдналися з елементами української класичної архітектури. Монументальна споруда, розташована на вулиці М. Грушевського, відкрила свої двері для проведення засідань парламенту 25-го травня, і з тих пір вони проводяться постійно за тією ж адресою.
Велична споруда приваблює туристів не тільки своїм важливим значенням у політичному житті країни й суспільства, але й зовнішнім виглядом. Без сумнівів, Верховна Рада України – це унікальна пам'ятка архітектури, прикрашена чотирма прекрасними скульптурними композиціями. Кожна з них представляє свій прошарок населення нашої країни: робочого, селянина, інтелігенцію та вченого. Їх встановили набагато пізніше, ніж звели саму споруду, у 1985 році.
Цікавий для всіх приїжджих гостей не тільки зовнішній вигляд, але й виконаний зі смаком інтер' єр будівлі. Вона й сувора, і незвичайна водночас. Українське народне декоративне мистецтво – ось основний мотив, яким відрізняється стиль ВРУ. Сесійна зала – центр і головне функціональне місце архітектурного комплексу, яким є Верховна Рада. Київ може по праву пишатися цією пам'яткою, у стінах якої також зберігаються приголомшливі художні композиції, що являють собою багату культурну цінність. Полотна зустрічають відвідувачів у фойє і вестибюлі будівлі.
Сьогодні споруда ВРУ не лише центр політичного життя країни, але й місце згуртування її населення. Саме тут дуже часто відбуваються різноманітні мітинги й пікети. Крім того, Верховна Рада неодмінно входить до програми оглядових екскурсій по Києву, покликаних ближче познайомити туристів з історією й культурою України та її столиці.
Майже кожна екскурсія по Києву включає в себе відвідування такої пам'ятки, як будівля Верховної Ради України. Для того, щоб Ваша екскурсія була найбільш зручна, ми створили інноваційний продукт - аудіо екскурсії найцікавішими місцями Києва. За допомогою нашого аудіо гіда Ви можете ознайомитися з усіма визначними пам'ятками в будь-який зручний час, а також не будете прив'язані до екскурсоводів. Прогулюючись біля будівлі Верховної Ради України, під легку музику, Ви будете знайомитися з історією зведення цієї будівлі.
Аудіо екскурсію по Верховній Раді України можна завантажити прямо на цій сторінці. Коротка версія знаходиться у вільному доступі, але для того, щоб дізнатися повноцінну історію, а також захоплюючі історичні факти про цю пам'ятку - радимо купити і завантажити повну версію. Завантажуйте аудіо гід на мобільний пристрій і вирушайте на екскурсію в будь-який час! І не забудьте навушники! Персональний аудіо гід у Вашій кишені!