Будівля ЦК КП(б)У. 1950-ті роки
Будівля Адміністрації Президента України розташовується на вул. Банковій, 11.
Велична будівля, у якій сьогодні працює Адміністрація Президента України, є архітектурною домінантою в забудові району. Її видно з різних точок Печерська і верхнього міста.
Комплекс був збудований в 1936-1939 роках за проектом харківського архітектора Сергія Григор’єва для штабу Київського військового округу.
До об’єму масивної будівлі включено двоповерхові кам’яні будівлі XIX століття, де до революції також містився Штаб військового округу.
Під час окупації Києва в 1941-1943 роках із цього будинку нацисти здійснювали управління Генеральним округом Київ. Після звільнення міста будинок на Банковій, 11 був переданий ЦК КП(б)У.
З 1992 року будівлю займає Адміністрація Президента України.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Неможливо уявити собі цілісний вигляд міста без тих пам'яток, які мають не лише культурну цінність, а також є важливими політичними й економічними центрами в житті країни. Подорожуючи, наприклад, Європою, завжди хочеться відвідати ратушу – найкрасивішу споруду, де знаходиться міська влада. Так само, прогулюючись по гостинному Києву, хочеться побачити якнайбільше цікавих місць і архітектурних родзинок. Доторкнутися до історії, відвідуючи історичні пам'ятки, вразитися красою сучасного вигляду української столиці – все це можливо під час однієї подорожі.
Щоби побачити Київ з боку його насиченого сучасного життя, обов'язково варто відвідати такі споруди, які одночасно є і невід'ємною частиною культурної спадщини, і будівлями урядового значення. Один із таких об'єктів – Адміністрація Президента України, розташована на вулиці Банковій, у самому серці древнього Києва. Мабуть, не існує такого громадянина нашої країни, який би не бачив, як виглядає ця будівля. Це стосується не лише киян, а й мешканців інших міст. Вона часто з'являється в телевізійних новинах, у статтях на інформаційних сайтах, до неї часто ведуть туристів під час оглядових екскурсій пам'ятними місцями столиці. Звичайно, про неї не лише цікаво дізнатися, але й приємно подивитися, адже ця будівля адміністративного значення є й цінною пам'яткою архітектури, прикрасою й гордістю міста.
Та будівля, у якій сьогодні знаходиться адміністрація Президента України, з'явилася на карті Києва в 1938 році. Її автором і творцем став відомий у ті часи архітектор Сергій Григор'єв. Зведення будівлі було досить незвичним, оскільки вона споруджувалась не з нуля, а з використанням двох будинків у якості основи. Цими будинками були будівлі (дата збудування – 1877 рік), що являли собою корпуси місцевого воєнного округу. Саме тому сьогодні можна спостерігати, що стіни сучасного будинку особливо міцні й товсті, що рідко буває в новобудовах. Чому архітектор вирішив вчинити саме так? Річ у тім, що тоді було заборонено зводити будь-які адміністративні будівлі. Та цю заборону вдалося оминути, оскільки будівля, де згодом розташувалася Адміністрація Президента України, була названа не новобудовою, а реконструкцією, що було дозволено.
Ця споруда була виконана лише з використанням елементів стилю радянського монументалізму. Незважаючи на це, майстру вдалося створити дещо незвичайне й чарівне, несхоже на інші будинки, що з'явилися в радянський час. Споруда дійсно стала вершиною творчості Григор'єва, якою він згодом зміг заслужено пишатися. Це стало мождивим завдяки тому, що до цілісного монументального стилю були додані елементи українського бароко й класицизму. Саме це надало будівлі особливо шарму й унікальності.
Варто згадати про те, що будівля, у якій сьогодні розташована Адміністрація Президента України, не завжди була такою. Одразу після воєнних дій у її стінах знаходився комітет української компартії. Той статус, який споруда має зараз, вона отримала лише за проголошення Україною незалежності, у 1991 році. Саме тоді в ній розташувалась резиденція Президента.
Кожен турист, якому хотілося б побачити цю важливу пам'ятку країни, може без будь-яких перешкод відвідати її, оскільки вулиця Банкова, на якій вона розташована, відкрита для вільних прогулянок. Але варто звернути увагу на те, що під час проведення важливих державних зустрічей і заходів високого рівня вулицю можуть перекрити, але, у будь-якому випадку, це тимчасове явище. Дуже часто до будівлі Адміністрації Президента підводять туристів під час екскурсій, звертаючи увагу також на будівлю, розташовану навпроти неї – знаменитий Будинок з химерами. При самостійному відвідуванні Києва знайти цю архітектурну пам'ятку буде дуже легко, адже вона знаходиться в центральній частині столиці.
Збираєтеся на екскурсію по Києву? Не забудьте відвідати величну і дуже цікаву будівлю - будівлю Адміністрації Президента України. З нашим новітнім продуктом - аудіо гідом по визначних пам'ятках Києва - Ви можете здійснити екскурсію в будь-який зручний для Вас час, не прив'язуючись до екскурсоводів та туристичних груп. Наші аудіо екскурсії підкріплені цікавими історичними фактами і старими фотографіями. Кожна екскурсія проходить під легку і ненав'язливу музику. Завантажити аудіо гід по будівлі Адміністрації Президента України можна прямо на цій сторінці. Коротка версія доступна безкоштовно, але повна версія охоплює детальну історію будівлі, а також цікаві факти про неї.
Завантажуйте аудіо гід у Ваш мобільний пристрій, беріть навушники, і вирушайте на екскурсію по прекрасному Києву! Особистий аудіо гід у Вас в кишені!