Вхід до Маріїнського парку. 2017 рік
Маріїнський і Міський парки розташовуються вздовж вулиці Грушевського, обмежені з одного боку будинками № 9 і 9-а, з іншого - крутим урвищем над Парковою дорогою, з третьої - стадіоном "Динамо", між собою розділені комплексом Маріїнського палацу.
Маріїнський і Міський парки - це один з мальовничих зелених масивів в поясі придніпровського правобережжя. Його прийнято поділяти на Маріїнський парк — перед головним входом в Маріїнський палац і Міський — з тильного боку будівлі. Історія формування парків дуже цікава, і пов’язана з будівництвом царського палацу. У роки революції 1917-го парк використовували для поховань, а називався він Парком жертв революції. Мало хто знає, що пам’ятник генералу Ватутіну — під проводом якого Київ був звільнений від нацистів — що встановлений в 1948 році, стоїть на його могилі. Свого часу на території парку знаходилися споруди, що не збереглися до наших днів. Парк також цікавий з природознавчої точки зору: тут представлені 79 видів дерев і кущів, на входах встановлено два великі фонтани. Алеї прикрашені пам’ятниками і скульптурними композиціями. Також у парку споруджено оглядовий майданчик, з якого проглядається вся лівобережна частина Києва.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Маріїнський парк – це унікальний куточок паркового мистецтва в центрі Києва з аристократичним віянням. Над ним витає імператорський дух ХІХ століття – періоду царів. На одній лінії з боку метро Арсенальна розташована будівля Верховної Ради та унікальна пам'ятка – розкішний Маріїнський палац. З цього боку й знаходиться головний вхід до Маріїнського парку. На його території, і поруч, знаходяться такі об'єкти:
Спочатку це був Царський парк. До цих пір він несе по-царськи стриману атмосферу, що сприяє раціональному мисленню: хочеться розмірковувати, прогулюватися й аналізувати інформацію, що хвилює серце. Напевно, такому настрою сприяє той факт, що територія Маріїнки знаходиться в тінистій місцевості, закритій віковими деревами. Переважно висаджено каштани й липи, та є й декоративні рослини – клен Шведлера, айлант, софора японська та інші.
Сам парковий об'єкт початково створювали в англійському аристократичному стилі за проектом відомого садівника О. Г. Недзельського. Коли закінчилася коронація, імператорська сім'я Олександра І приїхала до Києва, а дружина царя, Марія Федорівна, виявила бажання бачити зелену зону там, де раніше був розташований палац і воєнна площа. З вивищеного майданчика біля палацу дружина-імператриця полюбляла дивитися на столичні пагорби, плавні рухливі потоки Дніпра та лівий берег міста.
Фонтан, що зараз знаходиться в колишньому «Імператорському сквері», – це унікальне чавунне лиття, проект якого був створений архітектором А. Шиле. Також у парковій зоні встановлений пам'ятник радянському генералові Ватутіну. Майже 9-метровий монумент включає гранітну фігуру Миколи Федоровича й постамент із лабрадориту. Місце, де встановлено пам'ятник, – могила героя.
Варто знову розпочати мову про імператорські масштаби, бо вони безпосередньо пов'язані із сучасністю. Нинішня резиденція голови держави Україна – це Маріїнський палац. Історія каже, що він був зведений за вісім років у кінці ХVІІІ століття. Проектом займався зодчий Бартоломео Франческо Растреллі, який заслужив славу майстра, що працював у стилі єлизаветинського бароко. Іронічно, але Єлизавета встигла тільки замовити зведення палацу, та він був спалений раніше, ніж вона встигла б там поселитися. Також імператорська сім'я вимушена була поїхати, бо розпочалась шведська війна. На жаль, інтер'єр палацу видозмінили під час третьої реконструкції до 2017 року. Людські помилки при відновленні палацу призвели до зникнення оригінальних задумів майстра. Світ так і не дізнався безліч ідейних рішень, які виконав Растреллі. Зараз у багатій резиденції проводять вручення нагород героям, саміти, зустрічають делегації високого рангу, також там відбуваються інші церемоніальні події.
Внутрішню зону парку постійно облагороджують, виставляють там сучасні роботи скульпторів. Деякі з них носять ідеї, над якими відвідувачі довго ламають голову. Зате це допомагає спілкуванню, якщо кожен у компанії висловить власні здогади.
Станом на сьогодні, все паркове кільце від Маріїнського парку до Хрещатого – це статусні пам'ятки архітектури, улюблений прогулянковий маршрут киян і гостей міста. Навпроти парку – дві галереї: авторських робіт сучасного мистецтва й художня арт-галерея.
Загалом у парку умиротворена атмосфера. Тишу порушує тільки радісний сміх дітей, з якими гуляють дорослі. Є ще одна причина, чому порушується тиша, і вона має політичну основу. Навпроти Верховної Ради часто влаштовують демонстрації з метою протестів проти прийнятих рішень влади. У такий період повітря здригається від криків протестувальників, які іноді використовують посилювач, аби бути почутими навіть через зачинені вікна будівлі. Як підтверджує історія, управлінська діяльність держави має схожі лінії подій протягом віків.
Пропонуємо спокійну прогулянку по місту та невеликий курс історії по-новому, разом із сучасною розробкою від команди окТВ. Наші спеціалісти захотіли внести свою лепту в розвиток туризму, і та ідея, якою ми всі загорілися, втілилась у життя. Унікальний програмний продукт, що стане помічником у подорожі – це аудіогід.
Ця сторінка має два варіанти аудіоекскурсії. Коротка, безкоштовна версія – це виклад основних історичних подій без зображень. Розповідь цікава, але має характер ознайомлювальної версії. У другій аудіострічці все дещо інакше. Радимо після ознайомлення з першою одразу перейти до розширеної версії, тому що ви захопитесь не на жарт. Повна версія – це аудіофайл, де ми вмістили зображення, розставили факти в хронологічному порядку й, тим самим, створили повноцінний туристичний маршрут по куточках історії. Файли необхідно завантажити й перенести на пам'ять портативного девайсу. Наявність навушників обов'язкова!
Вам стане легше організувати собі екскурсію. Не потрібно вже збирати групу й ходити по незвіданих шляхах. Ви самі обираєте, про що хочете дізнатися більше. Вмикаєте потрібний файл і слухаєте розповідь через гарнітуру портативного пристрою. У нас є готові аудіоекскурсії про вулиці, пам'ятники, парки, урочища, храми та інші об'єкти міста. Весь маршрут вас супроводжуватиме історія про те, як розвивалися події до нинішнього часу.