Рус  /  Укр

Мова:

Площі Києва

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Площі Києва

Площі міста завжди викликають інтерес у гостей, незалежно від того, про який населений пункт іде мова. Ну, здавалось би, що особливого криється в цих місцях? По суті, сама площа навряд чи являє собою якийсь інтерес. А от те, що знаходиться в околицях, так само, як і те, що часто відбувається на самій площі, – це так. Звичайно, площі столиці – те, що не можна обійти увагою. Тому саме час дізнатися, які з них варто відвідати. Перш за все, коли людина приїжджає до незнайомого місця, то йде дивитися на його пам’ятки, якими нерідко виступають площі та вулиці. Ви ж уже в курсі, що в самому серці України, Києві, панує унікальна атмосфера. Його площі неповторні, і через те такі цікаві туристам. Вони являють собою доволі велику долю всіх пам’ятних місць столиці. Дізнатися все найцікавіше з історії величних площ столиці вам допоможе аудіо гід, який розповість найцікавіші і маловідомі факти, а також покаже старі фотографії.

Центральні й торгові площі Києва

Головною міською пам’яткою та гордістю є площа, яка називається площа Незалежності (майдан Незалежності). Вона знаходиться в самому центрі міста, тому така значна. Саме на її території знаходяться найважливіші заклади країни:

  • Міжнародний культурний центр;
  • монумент Незалежності;
  • «Глобус» – один з найбільших і досить дорогих торгових центрів;
  • Головпоштамт – його, як пам’ятку, не можна обділити увагою;
  • консерваторія – місце, де живе столичне натхнення;
  • готелі «Козацький» і «Україна».

Ця площа має історію, наповнену різними подіями. Її доля була різною. Колись давно, ще до утворення держави, на її місці було болото, яке називалося Козячим. У часи Київської Русі, під час правління князя Ярослава Мудрого, на її території знаходилися оборонні споруди. Як площа це місце почало функціонувати в 1830-х роках, тоді її назвали Хрещатицькою. Після побудови там будівлі Міської думи її стали називати Думською. Після зміни ще декількох назв, у 1991 році площа, нарешті, отримує своє теперішнє ім’я. Це відбулося після проголошення незалежності України. Територія найвідомішої площі в Києві, за роки свого існування, не раз ставала центром різних подій. Серед них і гучні політичні мітинги, революції, які й до сьогодні впливають на життя цілої країни. Сміливо можна казати, що тут зароджується й твориться історія. Втім, як туристичне місце, площа навіть приваблива. Тут постійно велика кількість туристів. У вихідні дні, особливо в теплу пору року, тут гуляють аматори, які розважають перехожих. І ми навіть не казатимемо про численні концерти, які тут проводяться. Люди з’їжджаються звідусіль, щоб повеселитися від душі.

Європейська площа. Також одна з центральних. Дає початок головній вулиці міста – Хрещатику. Раніше вона носила назву Кінна: у зв’язку з тим, що там відбувалися кінні ярмарки. Пізніше була перейменована на Театральну, після відкриття на ній у 1805 році будівлі театру. Потім театр знесли, а на його місці відкрили готель «Європейський», який і подарував площі нинішню назву. Потім її декілька разів перейменовували, але в 1991 році повернули назву назад.

На сьогодні на площі розташовані:

  • Український дім;
  • Національна філармонія імені М. Лисенка;
  • Національна парламентська бібліотека.

Випустити цю площу в Києві з виду просто неможливо. Особливо, якщо плануєте відвідати Арку дружби народів. Прогулятися по площі особливо не вийде, оскільки тут постійний рух, але тут ви можете побачити сукупність прапорів світу як символ дружби один з одним.

Бессарабська площа. Раніше на цьому місці було кладовище. Після початку забудови Хрещатика його закрили. Сам площа виникла в кінці XVIII – на початку ХІХ століття в якості кінної поштової станції. У першій половині ХІХ століття там виник базар. Торговці приїжджали з різних територій, зокрема і з Бессарабки, можливо, саме звідси й походить його назва. На початку ХХ століття на цій площі розташувався ринок, який, через певний час, став у розумінні людей єдиним з нею. Сучасний вигляд ринку зберігся майже повністю з тих часів. Пізніше там з’явилися будівлі, у яких знаходилися готелі «Національ», «Пале-Рояль», «Берлін» і «Оріон». Там само знаходиться невеликий фонтан, який особливо тішить у період спеки. Показове й те, що ця площа в Києві знаходиться ближче до ділового центру столиці й тут, особливо в обідній час, постійно багато людей: офісні працівники йдуть на прогулянку. Там вони можуть купити собі ланч і пообідати, просто сидячи на фонтані чи на лавці.

Контрактова площа. Її було створено ще в Київській Русі, вона навіть була якийсь час її центром. Після того, як зруйнували Верхнє місто, і до ХІХ століття, ця площа була торговою, і назва її безпосередньо пов’язана з цим видом діяльності. За однією з версій, своє ім’я вона отримала у зв’язку з тим, що купці міста укладали контракти саме на цьому місці, за іншою – через зимові сільськогосподарські ярмарки – Контракти. На цьому просторі розташовані такі пам’ятки, як Гостинний двірфонтан «Самсон» і Церква Успіння Богородиці Пирогощі. Фонтан – дуже цікава частина площі, він був частиною першої в Києві водойми. Крім того, цікавий він і в архітектурному плані.

Продовжуємо пізнавати Київ? Площі з культовими спорудами

Наступна столична площа – Михайлівська, одна з найстаріших у Києві. Своє існування почала в ХІІ столітті. Той вигляд, який має на сьогоднішній день, площа отримала в кінці ХІХ століття. На території площі розташовувалися будівлі Михайлівського Золотоверхого собору та Першого реального училища, а також пам’ятник великій правительці Київської Русі – княгині Ользі.  У післяреволюційний час, в середині ХХ століття, ця площа сильно постраждала. Були зруйновані собор і пам'ятник княгині Ользі. У радянський час було збудовано будівлю Міністерства іноземних справ України, а після проголошення незалежності на Михайлівській площі знову з’явилися пам’ятники. Загалом, зовнішній вигляд площі регулярно видозмінювався, як і змінювалися ті пам’ятки та архітектурні споруди, що були на самій площі та в її околицях. Але зараз це місце по-своєму чарівне та цікаве. Тут зазвичай збирається молодь.

Софійська площа – одна з центральних, і також названа, як і Михайлівська, на ім’я однойменного собору – Софійського. Історія розказує, що собор святої Софії був побудований під час правління Ярослава Мудрого, після розгрому печенігів. Площа була з’єднана з Михайлівською до ХІХ ст., коли були побудовані Присутні місця (будівлі, де знаходилися органи міського управління). Змінивши декілька назв, такі, як площа Червоних героїв Перекопу та площа Богдана Хмельницького, у 1993 році вона знову отримує своє споконвічне ім’я.

На її території знаходяться:

  • будівля Присутніх місць;
  • пам’ятник Богданові Хмельницькому. Він був відкритий у самому кінці ХІХ ст. Цікавим є такий факт: через те, що будувався на добровільні пожертвування, відлити весь пам’ятник не змогли. З цієї причини фігура гетьмана стоїть на постаменті з граніту.

Особливо привабливий Київ і площі столиці в новорічний період та взагалі в будь-які святкові дні. Тоді тут усе перетворюється, наповнюється особливою енергетикою, яка навряд чи з чимось зрівняється. Не будемо розкривати всіх секретів: приїжджайте на Новий рік, відвідайте Софійську площу, і ви зрозумієте, про що ми.

Площі – це прикраса кожного міста, а в Києві вони є самостійними пам’ятками з унікальною історією. Щоб перейнятися духом цього чудового міста, неодмінно варто побувати на його площах!  

Площі Києва