Центральний вхід в парк Шевченка. 1966 рік
Парк Шевченка розташований у периметрі між вулицями Терещенківської, Льва Толстого, Володимирської та бульваром Тараса Шевченка.
Парк Шевченка - один з найпопулярніших парків Києва, він розташований в центрі міста навпроти "червоного" корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Композиційним центром зеленого куточка є пам’ятник Кобзарю. Парк компактний, але при цьому насичений різними інсталяціями як старими, так і сучасними. Крім того, тут є дитячий майданчик, фонтани і бювет. Історія парку дуже незвичайна і пов'язана з будівництвом Університету Святого Володимира.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Велич Червоного корпусу університету ім. Т. Шевченка доповнюється красою паркової зони. Будівля університету, зелений оазис шевченкового парку і Ботанічний сад ім. О. Фоміна – це геніальний ансамбль, що викликає ненаситне захоплення перехожих. Парк постійно доповнюють новими дизайнерськими фішками. А самі студенти вигадують для себе виграшні історії, на основі яких створюють студентські традиції. Однією з таких є прикладання залікових книжок до скульптури бабусі. Студенти зробили з неї талісман для здавання зрізів знань. У парку геніально облаштована територія – зручні лавки з високими спинками, фонтани, клумби, дитячий майданчик, стежечки для прогулянок.
До західної і східної частин минулого скверу прилягає вулиця Льва Толстого та бульвар ім. Т. Шевченка. Спочатку посередині площі на постаменті стояв аж ніяк не образ українського письменника.
Заглиблюючись взагалі в кінець ХІХ століття, відомо, що тут була земля для паші корів, і тільки після того, як територію розчистили, було створено нинішній об'єкт садово-паркового мистецтва. У центрі була фігура Миколи І, але в 1920 році її знесли більшовики.
До 125-річчя поета, художника й письменника була зведена скульптура Кобзаря. Над повною композицією монумента працювало два талановитих майстра своєї справи – петербурзький архітектор Є. Левінсон і скульптор М. Манізер. Початок збору коштів тягнувся ще з 1903 року. Потім районна влада не змогла визначитися з місцем для пам'ятника: не знала, як краще представити образ письменника. І лише до 1939 року пам'ятник все-таки був завершений.
У парку також знаходиться бювет з артезіанською водою, організовано зону для настільних ігор. Якщо сьогодні молодь під настільними іграми розуміє різноманітні зарубіжні карткові стратегії, то дорослішому поколінню більше знайоме доміно, шахи, шашки, нарди. Пенсіонери полюбляють показати, що вони ще вміють пошуміти за цікавою грою.
Відвідувачів тут вистачає з ранку до вечора, причому будь-якого віку. Наскільки талановито створено парковий комплекс! Займає найменшу площу в столиці серед паркових зон, але його по-справжньому люблять кияни та гості міста.
За садово-парковим об'єктом ретельно доглядають. Його розташування дозволяє швидко дістатися до інших районів Києва. Парк буквально оточений пам'ятками, серед яких:
Настав час міняти туризм зсередини, і починати це потрібно зі своєї рідної країни. Команда окТВ зробила це за допомогою техніки, тому пропонуємо свій унікальний продукт. Подорож самостійно перестане бути самотньою, а обов'язки гіда перейдуть на смартфон чи планшет. Щоби інформація йшла прямо до вух, підключіть навушники. Почніть подорожувати з розумом.
Ми запровадили сміливу ідею й пропонуємо скористатися нею якнайскоріше. Щоби отримувати інформацію про пам'ятки було простіше, ми відійшли від потреби гіда. Але все необхідне для пізнання історії знаходиться при туристові – це портативний пристрій і навушники. Переносний девайс може бути будь-який, яким ви користуєтеся – смартфон, планшет. Підключіть до нього гарнітуру та слухайте приємну розповідь аудіогіда.
Файли, які необхідно завантажити, знаходяться в кінці сторінки. Можете зупинитися на одному чи порівняти обидва. Перший варіант – це лаконічна історія, де згадуються всі важливі факти про історичну пам'ятку. Супровід приємної мелодії та доступний виклад фактів допоможе краще орієнтуватися в історії. І той об'єкт, біля якого ви зараз знаходитеся, стане більш розкритим з точки зору знань. Друга версія – повноцінна якісна аудіоекскурсія з ілюстраціями за порядком подій. Розповідь супроводжується тихою, спокійною мелодією. Дані подаються в хронологічному порядку, та ще й із картинками.
Ви маєте можливість створити цілу аудіотеку з файлів про пам'ятки історії. Вони доступні на сторінках нашого сайту. Вперед, в еру туризму!