Укр  /  Рус

Мова:

НСК Олімпійський

Центральний республіканський стадіон, вид з даху готелю «Русь». 1980 рік

Національний спортивний комплекс «Олімпійський» розташовується на вулиці Великій Васильківській, 55 (Троїцька площа).

 

«Олімпійський» − один з найбільших у Європі багатофункціональний сучасний спортивний комплекс. Це головна спортивна арена України, трибуни якої розраховані на 70 тисяч глядачів. Він призначений для проведення футбольних матчів і змагань з легкої атлетики. Також на стадіоні проводяться масові культурно-розважальні заходи. Перш ніж отримати сучасний вигляд, головна арена держави пройшла складний шлях. Протягом майже столітньої історії стадіон багато разів змінював назву, його неодноразово перебудовували та реконструювали.

Взнайте історію пам’ятки від заснування і до сьогодні у повній версії
14 грн
Чи хотіли б Ви дізнатися



  • Що було на території Троїцької площі на початку ХХ століття?
  • Як простий спортмайданчик перетворився на величезний спорткомплекс?
  • З якою страшною датою в історії збіглося відкриття оновленого стадіону, та чому квитки на футбольний матч, цього дня, діяли протягом трьох років?

Ця та інша інформація з історичними фактами та світлинами з минулого
доступна повній версії аудіо екскурсії
Також у повній версіїї Вам буде доступний розширений текст і додаткові фото

Анонс повного текста:

 В середині позаминулого століття на місці сучасного спортивного комплексу під Черепановою горою була велика незабудована площа. Пустувала вона тому, що належала військовому відомству і входила до так званої еспланади Київської фортеці. Кияни називали площу Троїцькою або Либідською. Перша назва походить від Троїцької церкви, яку звели в 1859 році на розі вулиць Жилянської і Великої Васильківської. Друга − пов’язана з річкою Либідь, що протікала неподалік. Згодом тут сформувався базар, і на старих мапах відмічені численні крамниці, рундуки, чайна. Площею протікав струмок Клов, через який був перекинутий дерев’яний місток. Саме це місце обрали для проведення Київської сільськогосподарської та промислової виставки 1897 року. Тут побудували численні тимчасові дерев’яні павільйони та галереї, де представили експонати чотирьох відділів. І навіть організували рух виставкового трамвая. Через три роки кілька споруд перенесли в інші місця, а решту розібрали на дрова. Деякий час територія площі була неохайна та занедбана. Але трохи більше ніж за 10 років місце знову привернуло до себе увагу киян і гостей. Тут почала працювати масштабна Всеросійська виставка 1913 року, яку за рік відвідало більше мільйона людей. Площу впорядкували, річку Клов сховали в підземний колектор, побудували ціле містечко дивовижної краси − звели колонади і фонтани, дерев’яні та капітальні павільйони, експлуатація яких була розрахована на тривалий час.

Виставка.          1913          рік

Виставка. 1913 рік

По закінченню роботи виставки, площу перейменували на Олексіївський парк. Вона стала місцем постійних розваг киян − тут працювали театри і ресторан. Збиралися також впорядкувати і весь схил Черепанової гори. Але незабаром розпочалася Перша світова війна, а за нею − революція. У результаті всіх катаклізмів від виставки залишилася тільки парадна арка і ще декілька будівель.

 На початку 1920-х років нова влада вирішила звести на цьому місці величезну спортивну арену. Але спочатку 12 серпня 1923 року тут відкрили великий спортмайданчик, який назвали Червоним стадіоном. У наступному році переобладнали футбольне поле, навколо якого проклали доріжки для легкоатлетів, побудували стаціонарні роздягальні і душові кабіни.

 Червоний          стадіон.          1925          рік

Червоний стадіон. 1925 рік

 У 1934 році, після того, як Київ здобув статус столиці УРСР, постало питання про будівництво в місті кількох сучасних спортивних споруд для масових змагань і занять фізкультурою й спортом. Першим відкрили стадіон «Динамо», а в 1935 році оголосили архітектурний конкурс на створення нового проекту Червоного стадіону. З 1936 року за проектом архітектора Михайла Гречини розпочалися реконструкція та будівництво гігантської спортивної арени, трибуни якої були розраховані на 50 тисяч глядачів. Відкриття оновленого стадіону, який назвали Республіканським, запланували на 22 червня 1941 року. Цьому завадила війна − саме в цей день Київ зазнав першого бомбардування. Перший матч на стадіоні відбувся під час нацистської окупації Києва, а при відступі з міста восени 1943 року загарбники повністю зруйнували всі будівлі і вивезли металеві конструкції.

 Протягом півроку після звільнення міста силами місцевих жителів на стадіоні навели лад і урочисто відкрили 25 червня 1944 року. Цікавим є той факт, що на перший футбольний матч були дійсні квитки, продані на відкриття стадіону три роки тому. На жаль, мало хто з їхніх власників дожив до цього дня.

 Впродовж п’яти років, незважаючи на мізерне фінансування, комплекс відбудували і розширили. У 1954 році на вході звели парадну колонаду. Саме тоді встановили яскраві прожектори, що дозволило проводити футбольні матчі у вечірній час.

 Колонада          на          вході.          1955          рік

Колонада на вході. 1955 рік

 Уже в 1966 році запланували нову масштабну реконструкцію. Крім оновлення самого стадіону, тут звели критий каток і тенісні корти. Після цього місткість стадіону досягла рекордної позначки за всю історію – 100 тисяч глядачів. Комплекс став одним із найбільших у СРСР.

 Наприкінці 1970-х років, перед Олімпіадою-80, виникла необхідність у капітальному ремонті та значній реорганізації стадіону. До події готувалися ретельно – оновили футбольне поле, побудували лижний трамплін, змонтували потужні освітлювальні опори, спорудили чашу для Олімпійського вогню.

 У 1982 році під час святкування 1500-річчя Києва на стадіоні проводилися масштабні видовищні заходи. Продовжили і благоустрій пристадіонної площі – у 1989-1991 роках тут звели останній радянський готель Києва «Спорт».

Піраміда          фізкультурників.          1982          рік

Піраміда фізкультурників. 1982 рік

 Після розпаду СРСР, на початку 1990-х років частину території під трибунами стадіону зайняв речовий ринок «Патент». До того ж, частина території за безцінь відійшла новоявленим «комерсантам». Коли економічна ситуація в країні стабілізувалася, стадіону повернули його функції, весь комплекс відремонтували і перейменували на «Олімпійський».

 Останню реконструкцію, яка коштувала більше 440 мільйонів євро, провели до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Тоді вперше всі глядацькі місця захистили від дощу і снігу спеціальною системою покриття.

...

Спробуйте наш додаток

Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Екскурсії з цим місцем
Інші екскурсії Києвом
Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії
Квартири подобово вибирайте тут

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

НСК «Олімпійський» – мультикомплекс для заходів у Києві

Як зазначено на офіційному сайті спорткомплексу: «Тут щодня відбувається щось цікаве!». Головні новини охоплюють не лише сферу спорту, але й багато інших культурних заходів. Цими епізодами й живе «Олімпійський». Стежте за подіями культурного життя столиці – проводьте дозвілля весело та будьте ще цікавішою особистістю.

У русі – життя. Це факт, з яким важко посперечатися!

Завдяки зведеному комплексові, що розкинувся на вулиці Васильківській, 55, столиця стала куди привабливішою для гостей, а також для постійних мешканців. Сучасне покоління розуміється на розвагах, розвивається в ногу з часом, встигаючи охопити абсолютно всі, по-своєму значущі сфери життя – спортивну та культурну. Щоб приймати більше гостей вдома, потрібно дотримуватися чистоти, зацікавлювати, розважати, зберігати бадьорий стан духу. Так і місто можна вважати домом, і чим більше в ньому принад, тим він кращий для гостей.

Поява НСК «Олімпійський» додала пікантності до міського життя столиці. По-перше, футбольні матчі домішують у життя міста ще ту перчинку в дні гри. Притому не важливо, хто саме грає. У дні, коли проходять матчі, столиця вибухає яскравими фонтанами емоцій справжніх поціновувачів футболу. По-друге, колективи, що вміють завести весь стадіон, теж здатні сколихнути звичний хід подій. Для рок-груп концерт на стадіоні на відкритому повітрі – те, що лікар прописав. Після одного виступу такої групи, відвідувачі концерту можуть жити цією подією рік, очікуючи на наступний візит улюбленого колективу. Втім, не тільки виконавці року примудряються зібрати таку велику кількість шанувальників своєї творчості. На щастя, зараз багато талановитих людей, тому найбільший стадіон країни простоює дуже рідко.

З'явилося ще одне місце, де гордо приймаються національні та міжнародні чемпіонати з футболу, гімнастики і легкової атлетики. Сучасні технологічні рішення дозволили зробити сцену більш адаптивною для проведення різноманітних заходів. Навіть погодні умови не заважають організації дії. Стадіон укомплектований мембранним дахом, що захищає від дощу будь-якої інтенсивності. Мультифункціональність «розв'язує руки» перед багатьма ідеями для найсміливіших шоу-програм. Якщо на сцені «Олімпійського» проводяться заходи, чекайте на справжню феєрію. Організовані видовища підривають інтернет, пресу й медіа-канали на декілька днів.

Що ще варто знати про НСК «Олімпійський»

У Східній Європі спортивного комплексу, більшого за масштабом, просто не знайти. Загалом стадіон стоїть майже століття – 92 роки. Звичайно, його реконструювали, проводили капітальний ремонт перед чемпіонатом Європи з футболу в 2012 році, але сьогоднішній результат вражає. Величезний комплекс значиться в класі «еліт». Рейтинг організації заходів оцінюється високими балами. Для Києва, як однієї зі столиць Європи, це показник престижу й високої оцінки розвитку європейського міста.

Крім основних трибун, на стадіоні зонування виглядає так:

  • VIP-бокси;
  • бізнес-зона;
  • місця для інвалідів;
  • зона для ЗМІ.

На території комплексу гарантовано високий рівень безпеки. Це підтверджується успішними візитами високопоставлених осіб найвищого державного рангу: президентів, послів. На сайті НСК зазначена інформація, що для евакуації зі стадіону досить восьми хвилин.

Як і вимагають світові стандарти, для людей з обмеженими можливостями створені комфортні умови:

  • рампи і туалети для інвалідів на візках;
  • аудіосупровід подій для людей з порушеннями зору;
  • синхронний переклад мови для людей з проблемами слуху.

НСК «Олімпійський» – елітна арена для проведення актуальних спортивних і культурних заходів. Не дивно, що навіть бізнесмени, що презентують свій продукт для інших, часто орендують простір там, щоб справити враження на колег по цеху, партнерів і покупців.

Чим далі гід, тим більший інтерес

Опис величезного комплексу для проведення головних подій в Україні та світі потребує занурення в історію. Всі дані повинні скластися в одну цілісну композицію, як мозаїка. На допомогу сучасному туристові прийде новий продукт, яким легко користуватися на будь-яких портативних пристроях. Ознайомлювальну версію захоплюючої екскурсії можна завантажити вже з цієї сторінки. На вибір надано два варіанти продукту: коротка безкоштовна версія та повна версія подій, розташованих за хронологією, з демонстраціями зображень.

Вам не доведеться домовлятися з індивідуальним екскурсоводом чи підлаштовуватися під потреби організованої туристичної групи. Завантаживши екскурсію, досить взяти з собою навушники й вирушити на прогулянку, слухаючи  аудіо гіда під легку музику. Завантаження не займе багато часу, адже все дуже легко: це можна зробити вже на цій сторінці, і одразу ваш девайс готовий до майбутньої пізнавальної прогулянки. Після успішного виконання завантаження, ви в будь-яку хвилину зможете дізнатися цікаві факти про пам'ятки, які проходитимете в цей момент – зручно, пізнавально, по-новому!

НСК «Олімпійський» – мультикомплекс для заходів у Києві