У 1850-ті роки на одному з Дніпровських островів з'явилося селище - Передмостова слобідка. Його виникнення спричинило будівництво капітального мосту через Дніпро. Тут жили будівельники та робітники заводу "Арсенал", тому вперше на мапах міста ця місцевість була зазначена як "Хати робочих".

Ланцюговий міст і Передмістна слобідка. 1900-ті роки
Після відкриття у 1853 році Ланцюгового мосту життя в селищі значно пожвавилося. Звідси в місто потягнулася низка возів з товарами. У Передмостовій слобідці почали з'являтися постоялі двори і ресторанчики. Один з них, через близькість до води, отримав назву "Венеція". При ньому був і літній парк. Саме цей заклад дав ім'я острову - Венеціанський. Зараз це складова частина сучасного Гідропарку.
Вода мала великий вплив на життя людей. Практично в кожному дворі можна було побачити човен, чи навіть два. Близькість річки - це великі улови риби, чисті пляжі, і, на жаль, повені. Для захисту від паводків насипалися дамби, а більшість будинків в слобідці будували на палях. Тому вони були схожі казкові хатинки на курячих ніжках.

Передмістна слобідка під час повені. 1900-ті роки
Повінь 1882 року остаточно відрізала Передмостову слобідку від материка. Русанівська затока перетворилася на протоку, і селище стало повністю острівним. Наприкінці ХІХ століття тут збудували храм Іоанна Рильського і народне училище. У 1912 році через селище пройшла лінія мототрамваю, яка з'єднувала Бровари з Поштовою площею.
У 1920 році Ланцюговий міст підірвали і Передмісна слобідка опинилася повністю ізольованою від Києва. Щоправда, на той час вона і адміністративно належала до Чернігівської губернії. І лише в 1923 році, разом із сусідньою Микільською слобідкою, вона увійшла до київської міської межі. У 1925 році міст відбудували і життя в селищі завирувало знову. Тоді у Передмостовій слобідці відкрили клуб з кінотеатром, куди стікалася молодь з усіх лівобережних селищ Києва.
Під час Другої світової війни міст знову був підірваний, хоча перед відступом радянських військ у 1941 році на слобідці стояли зенітні гармати, що прикривали мости. За спогадами киян, нацисти облаштували на острові концтабір. При відступі в 1943 році окупанти спалили селище вщент, попередньо вигнавши місцевих жителів. У 1991 році в Гідропарку, біля алеї Дружби народів, встановили пам'ятний знак знищеному селищу Передмісна слобідка.

Спалена Передмістна слобідка. 1943 рік
Після війни будинки відновлювати не стали. Влада відразу ж вирішила зробити всю цю місцевість зоною відпочинку. До складу Гідропарку увійшли два острови - Венеціанський і Долобецький. Останній був відомий під такою назвою ще за часів Київської Русі. Острови розділені Венеціанською протокою, через яку в 1967 році перекинули однопрогінний міст. Двома роками раніше обладнали Русанівський міст і міст Метро, через які на Лівий берег поїхали блакитні експреси метрополітену. Спочатку в Гідропарк, як і на його попередницю Передмостову слобідку, добиралися водою - на катерах і човнах. А в 1965 році відчинила свої двері наземна станція метро ''Гідропарк''.
Парк із пляжами став справжнім раєм для відпочиваючих. Тут облаштували численні пляжі, також дитячий і пляж для інвалідів. Відкрили парк атракціонів - дитячий автодром, залізницю, каруселі, човнову станцію. Але найбільше киянам запам'яталися "Американські гірки". Вони були зроблені на дерев'яному постаменті. Під час руху конструкцію сильно трясло, що дозволяло відвідувачам отримати чималу порцію адреналіну.

Атракціон «Американські гірки» в Гідропарку. 1973 рік
Крім цього в Гідропарку побудували два оригінальних ресторани - "Млин" і "Мисливець", а також шашличну "Колиба". "Млин" вирізнявся оригінальною архітектурою, будівля була стилізована під водяний млин, а "Мисливець" славився вишуканістю кухні. Тут подавали оленину, зайчатину, птицю. Офіціанти були одягнені в костюми мисливців, а інтер'єри прикрашали опудала диких тварин. При закладі довгий час жив приручений ведмідь. Був у Гідропарку і свій Зелений театр. Згодом з'явився імпровізований тренажерний зал під відкритим небом. Тут з ранку і до глибокої ночі тренувалися культуристи, яких пізніше «в народі» стали називати "качками". Після тренувань, взявши «руки в боки», вони дефілювали пляжами, привертаючи увагу публіки рельєфом м'язів. Втім, ця традиція нікуди не поділася і в наш час.
В останні роки парк сильно змінився. Ресторани "Млин" і "Мисливець" згоріли, в 2013 році демонтували останні атракціони. Проте реконструйовано зелений театр, а найближчим часом в Гідропарку передбачається будівництво ''Діснейленду".
Ще одне примітне місце Гідропарку – це парк "Україна в мініатюрі", що відкрився в 2006 році. Тут на площі в 1,8 гектара під відкритим небом виставлені моделі в масштабі 1:33 найвідоміших архітектурних об'єктів України - замків, фортець, палаців та історичних будівель Києва.