Укр  /  Рус

Мова:

Гідропарк

Один з пляжів Гідропарку. 1970 рік

Гідропарк - острів на Дніпрі, який перетинає лінія метрополітену, що проходить Броварським проспектом.

 

Гідропарк - це водно-розважальний комплекс і зона відпочинку, що розташовані на двох островах посеред течії Дніпра. На одному з островів в 1850-ті роки виникло селище - Передмостова слобідка. Доля селища в різні часи складалася по-різному. У кращі часи, в місцеві розважальні заклади приїжджала молодь із селищ, розташованих на лівому березі Києва, а у важкі - острів був у повній ізоляції. У 1943 році німці повністю спалили селище. Згодом на цьому місці вирішили зробити зону відпочинку. Спершу, в Гідропарк можна було потрапити тільки по воді: на човні або катері, але в 1965 році відкрилася станція метро Гідропарк. Головною перевагою зони відпочинку є зручна інфраструктура і транспортне сполучення. Тут є обладнані пляжі, бази відпочинку, численні кафе і ресторани, а також містечко з тренажерами, зробленими з найбільш незвичайних предметів.

Взнайте історію пам’ятки від заснування і до сьогодні у повній версії
14 грн
Чи хотіли б Ви дізнатися

А чи хотіли б ви дізнатися

  • Завдяки чому один з островів Гідропарку називається Венеціанський?
  • В якому місці Гідропарку під час окупації Києва нацисти облаштували концтабір?
  • Якими об'єктами славився Гідропарк?
  • Чим запам'ятався атракціон "Американські гірки"?
  • Що таке "Україна в мініатюрі"?

Ця та інша інформація з історичними фактами та світлинами з минулого
доступна повній версії аудіо екскурсії
Також у повній версіїї Вам буде доступний розширений текст і додаткові фото

Анонс повного текста:

 У 1850-ті роки на одному з Дніпровських островів з'явилося селище - Передмостова слобідка. Його виникнення спричинило будівництво капітального мосту через Дніпро. Тут жили будівельники та робітники заводу "Арсенал", тому вперше на мапах міста ця місцевість була зазначена як "Хати робочих".

Ланцюговий          міст          і          Передмістна          слобідка.          1900-ті          роки

Ланцюговий міст і Передмістна слобідка. 1900-ті роки

 Після відкриття у 1853 році Ланцюгового мосту життя в селищі значно пожвавилося. Звідси в місто потягнулася низка возів з товарами. У Передмостовій слобідці почали з'являтися постоялі двори і ресторанчики. Один з них, через близькість до води, отримав назву "Венеція". При ньому був і літній парк. Саме цей заклад дав ім'я острову - Венеціанський. Зараз це складова частина сучасного Гідропарку.

 Вода мала великий вплив на життя людей. Практично в кожному дворі можна було побачити човен, чи навіть два. Близькість річки - це великі улови риби, чисті пляжі, і, на жаль, повені. Для захисту від паводків насипалися дамби, а більшість будинків в слобідці будували на палях. Тому вони були схожі казкові хатинки на курячих ніжках.

Передмістна          слобідка          під          час          повені.          1900-ті          роки

Передмістна слобідка під час повені. 1900-ті роки

 Повінь 1882 року остаточно відрізала Передмостову слобідку від материка. Русанівська затока перетворилася на протоку, і селище стало повністю острівним. Наприкінці ХІХ століття тут збудували храм Іоанна Рильського і народне училище. У 1912 році через селище пройшла лінія мототрамваю, яка з'єднувала Бровари з Поштовою площею.

 У 1920 році Ланцюговий міст підірвали і Передмісна слобідка опинилася повністю ізольованою від Києва. Щоправда, на той час вона і адміністративно належала до Чернігівської губернії. І лише в 1923 році, разом із сусідньою Микільською слобідкою, вона увійшла до київської міської межі. У 1925 році міст відбудували і життя в селищі завирувало знову. Тоді у Передмостовій слобідці відкрили клуб з кінотеатром, куди стікалася молодь з усіх лівобережних селищ Києва.

 Під час Другої світової війни міст знову був підірваний, хоча перед відступом радянських військ у 1941 році на слобідці стояли зенітні гармати, що прикривали мости. За спогадами киян, нацисти облаштували на острові концтабір. При відступі в 1943 році окупанти спалили селище вщент, попередньо вигнавши місцевих жителів. У 1991 році в Гідропарку, біля алеї Дружби народів, встановили пам'ятний знак знищеному селищу Передмісна слобідка.

Спалена          Передмістна          слобідка.          1943          рік

Спалена Передмістна слобідка. 1943 рік

 Після війни будинки відновлювати не стали. Влада відразу ж вирішила зробити всю цю місцевість зоною відпочинку. До складу Гідропарку увійшли два острови - Венеціанський і Долобецький. Останній був відомий під такою назвою ще за часів Київської Русі. Острови розділені Венеціанською протокою, через яку в 1967 році перекинули однопрогінний міст. Двома роками раніше обладнали Русанівський міст і міст Метро, через які на Лівий берег поїхали блакитні експреси метрополітену. Спочатку в Гідропарк, як і на його попередницю Передмостову слобідку, добиралися водою - на катерах і човнах. А в 1965 році відчинила свої двері наземна станція метро ''Гідропарк''.

 Парк із пляжами став справжнім раєм для відпочиваючих. Тут облаштували численні пляжі, також дитячий і пляж для інвалідів. Відкрили парк атракціонів - дитячий автодром, залізницю, каруселі, човнову станцію. Але найбільше киянам запам'яталися "Американські гірки". Вони були зроблені на дерев'яному постаменті. Під час руху конструкцію сильно трясло, що дозволяло відвідувачам отримати чималу порцію адреналіну.

Атракціон          «Американські          гірки»          в          Гідропарку.          1973          рік

Атракціон «Американські гірки» в Гідропарку. 1973 рік

 Крім цього в Гідропарку побудували два оригінальних ресторани - "Млин" і "Мисливець", а також шашличну "Колиба". "Млин" вирізнявся оригінальною архітектурою, будівля була стилізована під водяний млин, а "Мисливець" славився вишуканістю кухні. Тут подавали оленину, зайчатину, птицю. Офіціанти були одягнені в костюми мисливців, а інтер'єри прикрашали опудала диких тварин. При закладі довгий час жив приручений ведмідь. Був у Гідропарку і свій Зелений театр. Згодом з'явився імпровізований тренажерний зал під відкритим небом. Тут з ранку і до глибокої ночі тренувалися культуристи, яких пізніше «в народі» стали називати "качками". Після тренувань, взявши «руки в боки», вони дефілювали пляжами, привертаючи увагу публіки рельєфом м'язів. Втім, ця традиція нікуди не поділася і в наш час.

 В останні роки парк сильно змінився. Ресторани "Млин" і "Мисливець" згоріли, в 2013 році демонтували останні атракціони. Проте реконструйовано зелений театр, а найближчим часом в Гідропарку передбачається будівництво ''Діснейленду".

 Ще одне примітне місце Гідропарку – це парк "Україна в мініатюрі", що відкрився в 2006 році. Тут на площі в 1,8 гектара під відкритим небом виставлені моделі в масштабі 1:33 найвідоміших архітектурних об'єктів України - замків, фортець, палаців та історичних будівель Києва.

...

Спробуйте наш додаток

Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Інші екскурсії Києвом
Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії
Квартири подобово вибирайте тут

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Гідропарк: тут вік стирається

Долобецький і Венеціанський острови – складові частини повноцінного об'єкта під назвою Гідропарк. До окупації Києва, у 1943 році, в цій місцевості жили працівники заводу «Арсенал». Острови поєднувались з основною частиною Києва ланцюговим мостом. Асоціація з Венецією виникла через багато заток. Місцевість надзвичайно популярна серед киян всіх вікових категорій. Молодь відвідує тут пляжі, казино, атракціони, бере на прокат катамарани, човни. Той, хто захоплюється пляжними видами спорту, обов'язково зможе зіграти у футбол, волейбол, регбі. Команди для цих спортивних ігор створюються миттєво. Адже є приблизні дані, що щорічно влітку Гідропарк відвідує близько 75 000 відпочивальників. Такої кількості вистачає, щоби повеселитися, навіть коли приходять без компанії.

Чим зайнятися в Гідропарку в Києві? Приїжджайте, і ви самі легко відповісте на це запитання!

Немало розваг і позитивних вражень подарують мотузковий парк, картинг, тири, дискотеки й навіть тренажерний зал. Хоч тренажери більше нагадують фабричні станки, але, по суті, вони гармонійно підходять під дисципліну воркауту. А враховуючи те, наскільки затребуваний цей вид дозвілля серед молоді, питання необхідності цих споруд навіть не піднімається.

На острові є унікальна для Києва пам'ятка. Її можна назвати 3D-картою. Це мініатюра міста в масштабі 1:33. По парку-мініатюрі захоплююче гуляти з дітьми, та й дорослим цікаво глянути, наприклад, на високі храми, знаходячись зверху. Тут представлено 48 макетів. Число міні-пам'ятників, святинь та інших зменшених об'єктів постійно збільшується. Старі зразки доводиться поновлювати, тому що все-таки не потрібно забувати, що вони знаходяться під відкритим небом. Опади, пил, бруд руйнують верхній шар фарби, тому йде безперервна реставрація. А взагалі, матеріал макетів зносостійкий і вартість одного коливається в межах 20 000 доларів. Дивує, наскільки точно споруджено й промальовано деталі будівель.

А кого спокійна прогулянка по міні-парку збуджує, тому відкрита можливість спробувати себе в банджі-джампінгу. Такий стрибок з мосту точно запам'ятається, хоч триває всього секунди. Підйомів-падінь буде декілька, поки резинка не підійме екстремала наверх, плавно скорочуючись.

Є відомості, що зона Гідропарку зможе в близькому майбутньому бути аналогом Діснейленду. Наміри влади Києва такі, щоби авторам доручити відбір досвідчених американських і європейських спеціалістів для втілення в життя мегаідеї. Вийде в них реалізувати цей задум чи ні, покаже час. А поки ми просто можемо насолоджуватися тим, що є зараз.

У Гідропарку створена окрема зона для людей пенсійного віку – «КіноСад Життєлюб». Для активних осіб похилого віку діє кінотеатр, курси англійської, комп'ютерні заняття, йога, пілатес. Туди пропускають за пенсійним посвідченням. Якщо вам цікаво дізнатися, як облаштована ця зона, візьміть із собою супутника, що зможе показати документ, і вас пропустять.

Моноекскурсія: реалізація від окТВ

Дізнавайтеся більше про пам'ятки з перших джерел, оскільки прогулянки пам'ятками будуть цікавішими. Подорож може бути куди завгодно, обирати вам. Але вона точно буде захоплюючою, тому що проходитиме у форматі розповіді під приємну музику. Виклад фактів доступний, вам не доведеться шукати додаткову інформацію про незрозумілі слова.

Аудіоекскурсія має на увазі подачу інформації з портативного пристрою. Він може бути будь-яким – смартфон чи планшет. Також необхідно вставити гарнітуру, щоби програмний продукт працював повноцінно. У кінці сторінки знаходяться два аудіофайли, що мають інформацію про пам'ятки історії. Ви маєте можливість вивчити дані поверхово або ж цілком поринути у вивчення інформації про об'єкт. У безкоштовній версії розповідь коротка, корисна, але без ілюстрацій. Пропонуємо після ознайомлення з нею одразу перейти до другого варіанту. У тому аудіофайлі інформація зведена в хронологічному порядку, щоби отримані знання були повними, доступними, а процес вивчення – захоплюючим. Почуті факти одразу підтверджено фото та іншим демонстраційним матеріалом.

Аудіогід не має аналогів, не сподівайтесь знайти кращий варіант. Ми створили якісний продукт для туризму, щоби ви не були прив'язані до екскурсійної групи, також вам не доведеться купувати вхідний квиток. Розповідь разом зі знімками цілковито занурить вас у історію.  

Гідропарк: тут вік стирається