Колишнє училище Бунге на Липскій вулиці. 2018 рік
Колишнє міське початкове училище імені Миколи Бунге розташоване за адресою вулиця Липська, 18/5.
Будівля колишнього початкового двокласного училища імені Бунге на перший погляд мало чим відрізняється від навколишньої забудови. Вона, скоріше, схожа на розкішний особняк, стилізований під справжній палац. Однак на відміну від майже усіх інших будинків на сучасній Липській вулиці, її зводили виключно з альтруїстичною метою. Училище, кошти на яке зібрали вдячні учні Миколи Бунге, звели у 1904 році. Тоді воно прийняло в свої стіни 100 юнаків та дівчат, що бажали отримати гідну освіту. Крім виконання благородної освітньої місії, сама по собі будівля стала ще й чудовою прикрасою центральної вулиці Липок. Її й сьогодні вирізняє башточка зі шпилем, яка акцентує ріг вулиць Липської та Пилипа Орлика.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Якщо повз якийсь «симпатичний» будиночок минулих років і можна пройти, то не зупинитися й не затриматися на декілька хвилин на вулиці Липській, 18/5 просто неможливо. Саме тут красується оригінальний приклад архітектури кінця ХІХ – початку ХХ ст. – училище Бунге. Побудовано цю чудову, дуже яскраву споруду з кутовим шпилем ще в 1904 році за проектом архітектора Г. Шлейфера під управлінням архітектора Е. Братдмана. У міському початковому училищі, відомому ще як «народне училище на Липках», навчалося півсотні хлопчиків і стільки ж дівчаток. На цокольному поверсі розташовувалися квартири працівників закладу, а також гардеробна. До речі, училище було побудоване на території, безкоштовно виділеній містом, поблизу садиби, де мешкала сім’я Бунге. З початку зведення будівля не втратила святкового вигляду: карнизи з декорованими кронштейнами, спарені й півциркульні вікна, восьмикутні зірки.
Беззаперечно, училище Бунге в Києві – одна з тих споруд, яка внесла свою лепту не лише в список пам’яток, а й в освітню сферу. І про неї потрібно дізнатися якомога більше. Для цього досить знайти в кінці сторінки оригінальний продукт – аудіогід. Безкоштовна скорочена версія доволі цікава, але містить лише дещицю детальної інформації та фактів, які будуть доступні володарю повної версії. Аудіогід – це ваш персональний архів інформації. З цього матеріалу ви дізнаєтеся імена тих, хто брав участь у будівництві, за чиєю ініціативою було вирішено побудувати училище, що ще розташовувалося в стінах цієї архітектурної пам’ятки.