Готель «Прага». 1913 рік
Колишній готель "Прага" розташовується за адресою вулиця Володимирська, 36.
Готель "Прага", що розмістився в самому центрі Старого Києва, був відомий серед киян, як мінімум, з двох причин. По-перше — колись тут працював популярний відкритий літній ресторан на даху, а по-друге — ця будівля асоціюється з відомим письменником-сатириком Ярославом Гашеком і придуманим ним літературним героєм, знаменитим солдатом Швейком. Продовження пригод бравого солдата було написане автором в стінах "Праги". Цей факт підтверджувала і меморіальна табличка на фасаді колишнього готелю.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Готель «Прага» – нині занедбана семиповерхова будівля більш ніж зі сторічною історією. Знаходиться вона в центрі Києва, неподалік від Золотих воріт і Софійського собору, за адресою: Володимирська, 36. Це місце все ще зберігає дух минулих часів. Показове воно тим, що з бенкетної зали відкривається неймовірна панорама на Київ. «Прага» була побудована 1880 року. Спроектував її архітектор Олександр Шіле. До слова, він також автор багатьох київських фонтанів, та й загалом мав неабиякий вплив на архітектуру Києва тих часів. Замовив і профінансував проект готелю київський військовослужбовець Ільїнський. Але, на жаль, він помер одразу ж після завершення будівництва. Будівля перейшла до володінь його дружини Анастасії.
«Номери Ільїнської» – таку назву носила будівля в 1880 році. На честь власниці. На той момент це був триповерховий прибутковий будинок (житловий, де квартири здавалися в оренду). Був виконаний у стилі модерн і мав гарні ажурні балкони, милуватися якими можна було годинами. У 1901 році будівлю придбав чеський громадський діяч, філолог Вацлав Вондрак. У 1911–1913 роках за його фінансування додатково було добудовано три поверхи. А в 1914 – ще один, останній сьомий поверх. Це була тераса, на якій знаходився літній ресторан (зараз це глухий поверх). Готель став називатися «Прагою».
У кінці ХІХ ст. в готелі зупинявся російський художник Віктор Васнецов, а також польський художник Вільгельм Котарбінський. Вони брали участь у розписі Володимирського собору. А в червні 1917 року там із сім’єю проживав український політичний діяч Симон Петлюра (голова УНР). На початку ХХ ст. «Прага», готель, стала центром життя чехословацької громади. Там проводилися збори чеської спільноти Києва. У 1916–1918 роках у готелі жив чеський письменник Ярослав Гашек, славу якому приніс сатиричний роман «Пригоди бравого вояка Швейка».
Радянські часи принесли готелю ряд нових назв: «Червоний Київ», «Київ», «Театральний», «Санкт-Петербург». А в 1941 році генерал Власов влаштував собі штаб на останньому поверсі. Звідти він командував обороною міста.
Колишній готель «Прага» на Володимирській – це місце, здатне перенести в минулу епоху. Це надзвичайно гарний краєвид на Київ, який відкривається із заскленого сьомого поверху. Кому буде цікаво відвідати це місце?
Але перш ніж іти до готелю «Прага» в Києві, зважте, що місце охороняють.