Головний вхід в Експоцентр. 2014 рік
Національний Експоцентр України знаходиться на проспекті Глушкова, 1.
Колишня Виставка досягнень народного господарства УРСР, що займає величезну територіюв в 366 гектарів - символ радянської епохи, уособлення досягнень союзної республіки в науці, техніці, промисловості та сільському господарстві. Архітектурний комплекс є реплікою Московської ВДНХ. Зараз це багатофункціональний міжнародний комплекс на околиці Києва, де проводяться різні виставки, фестивалі та концерти.
А чи хотіли б Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Одне з улюблених місць для проведення дозвілля – ВДНГ. Друга назва, що йде слідом, – Експоцентр. Для киян і гостей міста ця ділянка на зеленій території є особливою. Серед 180 споруд у межах виставкового центру 20 з них отримали статус історико-культурних пам'яток України. Тут проводять час по-різному. Хто цікавиться новинками в промисловій сфері – її локація далі від рекреаційної зони та архітектурного комплексу.
Для повноцінного відпочинку викладені ландшафтні алеї, облагороджено озера, працюють фонтани. Щодо кухні, то ресторанів, кафе і шашличних доволі, щоб наситити охочих.
Після декомунізації в Україні багато будівель і вулиць втратило свою самобутність, а пов'язана з ними історія взагалі скоро загубиться в часі. Це навіть більше нагадує сюжети з американських фільмів, де після стирання пам'яті доводиться, як мозаїку, збирати повну картину того, що відбувається. Якби демонтували ту красу, що знаходиться на ВДНГ, країна би втратила безцінне багатство. На цій ділянці зберігається джерело історії, яке не забрати. Повторити ту рельєфність у скульптурах радянської епохи навряд чи буде можливо зараз. Центрі був відкритий ще в 1958 році, коли Микита Хрущов був секретарем ЦК КПРС. Для створення «Виставки» були залучені відомі скульптори, художники, інженери. Команда професіоналів попрацювала так, що навіть зараз, у ХХІ столітті, народ захоплюється зробленою ними роботою. Особливо велично виглядає павільйон під номером 1, він же й центральний. Розбираючи кожен його елемент, легко вивчити термінологію архітектурного мистецтва. Серед вагомих атрибутів виділяються: портик з 18 колон іонічного ордеру, піднесений на стилобаті; верхня частина із візерункової ротонди з 24 колон із золотим шпилем висотою 25 метрів.
Щоб показувати в дії розвиток промисловості в республіці, були організовані виставки досягнень народного господарства, будівництва, транспорту. Метою демонстрацій новинок був звіт перед народом, що наука й культура розвиваються. Такий непростий період правління Хрущова названий «відлигою». У СРСР у всіх сферах розпочався рух, прогрес. Порівняно з минулими роками, це були семимильні кроки в розвитку.
Ох, які будівлі знаходяться на території ВДНГ: їх прикрашають колонади, орнаменти польових пожитків, об'ємні зображення (барельєфи) на аграрну й індустріальну теми. Микита Хрущов був особливо захоплений такою культурою, як кукурудза, і його прихильність до неї продемонстрована на декорі фонтану разом із соняшником. З другого боку виставкового центру знаходиться образ садівника разом з держаком (стеблинкою) плодового дерева. А поряд стоять колгоспники. Якщо зараз навіть у редакторі Word підкреслюється червоним слово «колгоспник», що вже казати про сучасних дітей, які можуть ніколи не дізнатися про цей образ трудяг.
На території комплексу проводять тематичні виставки (міжнародні зокрема), ярмарки товарів широкого вжитку, концерти, спортивні та святкові заходи. Таких прикрашених павільйонів в Україні більше немає, тому найкращі шоу-програми показують саме в розкішних залах ВДНГ. Ділянка з великою кількістю насаджень навколо споруд нагадує казку в сніжну зиму. Найпопулярнішим заходом зими вже вкотре стає танцювальне шоу «Вартові мрій». Одним з масштабних музичних фестивалів, організованих у комплексі, є Atlas Weekend. Довершені роботи майстрів різьби по льодяним брилам також припали до душі українцям.
Уже створено багато додатків-помічників для ділової й побутової сфер життя, і тепер настав час дивувати туристів. Здавалось би, що може спростити їм життя? Ви здивуєтесь, але це можливо, якщо користуватися аудіогідом. Пропонований нами продукт працює з навушниками на портативному пристрої. З цієї сторінки можливо завантажити програму в безкоштовній ознайомлювальній версії. У ній є описи найбільш значущих дат, пов'язаних з пам'яткою, біля якої ви знаходитесь у реальному часі. Під музику йде розповідь, а ви просто насолоджуєтесь прогулянкою, і у вухах звучать відповіді на питання, які явно виникли б, якби не було такої програми.
Але існує й повний варіант екскурсії із додаванням ілюстрацій, та ще й у хронологічному порядку. Аналогів представленого програмного продукту немає, тому вам випадає шанс стати першим користувачем. Рекомендуючи його знайомим, ви явно підвищите власний авторитет, тому що радитимете дійсно загальнокорисний додаток. Завантажуйте та встановлюйте гід-новинку на мобільний чи планшет, тоді подорож по місту принесе ще більше насолоди, ніж звичне естетичне задоволення.