Укр  /  Рус

Мова:

Співоче поле

Печерський ландшафтний парк. 2007 рік

Співоче поле розташоване на території Печерського ландшафтного парку між Києво-Печерською лаврою та Національним музеєм історії України Другої світової війни.

 

Співоче поле – паркова зона, де проводяться концерти, виставки, фестивалі та інші громадські заходи. Співоче поле входить до комплексу Печерського ландшафтного парку.

Взнайте історію пам’ятки від заснування і до сьогодні у повній версії
14 грн
Чи хотіли б Ви дізнатися

А чи хотіли б ви дізнатися

  • Як з’явився і зник Запечерський провулок?
  • Де була дача командуючого Київським військовим округом?
  • Коли облаштували Співоче поле?

Ця та інша інформація з історичними фактами та світлинами з минулого
доступна повній версії аудіо екскурсії
Також у повній версіїї Вам буде доступний розширений текст і додаткові фото

Анонс повного текста:

 Після революції 1917 р. і громадянської війни за оборонними стінами і валами Києво-Печерської Лаври, неподалік від дзвіниці, в Дальніх печерах почали з’являтися одноповерхові житлові будинки. Помешкання будувалися з дерева, глини та інших підручних матеріалів. Мешканцями будинків стали колишні селяни навколишніх сіл, робітники заводу «Арсенал» та інших київських підприємств. Так виник провулок, який отримав назву Запечерський. Згодом провулок був перейменований на честь Степана Ковніра, що збудував ряд споруд у стилі українського бароко на території Лаври. Після Другої світової війни вздовж вулиці С. Ковніра було прокладено лінію електропередач, яка помітно зіпсувала неповторний вид на Києво-Печерську Лавру. Нову ЛЕП навіть внесли до фотоальбому, присвяченому Печерському району, де її протиставили лаврській дзвіниці.

 Лінія          електропередач          на          території          майбутнього          Печерського          ландшафтного          парку.          1950-ті          роки

Лінія електропередач на території майбутнього Печерського ландшафтного парку. 1950-ті роки

 Спокійне життя вулиці обірвалося наприкінці 1970-их років, коли на Печерських пагорбах розпочалося будівництво величезного комплексу Музею Великої Вітчизняної війни (нині Національний музей історії України часів Другої світової війни). Одночасно з розбудовою музею почалось і облаштування території навколо мальовничого ландшафтного парку. Передбачалось, що нова зелена зона стане логічним продовженням відомої смуги київських парків вздовж Дніпра. В примусовому порядку почався процес виселення мешканців вулиці та руйнування будинків. Київські садоводи приїжджали сюди купувати будівельні матеріали, які залишилися від зруйнованих помешкань, для будівництва своїх дач на Русанівських та Воскресенських садах. Згодом вулицю повністю ліквідували.

Руйнування          порохового          льоху          Київської          фортеці          на          території          майбутнього          парку.          1970          роки

Руйнування порохового льоху Київської фортеці на території майбутнього парку. 1970 роки

 В межі облаштування величезного парку потрапили й укріплення київської фортеці. У підсумку територія парку склала більш ніж 40 гектарів. Парк було відкрито одночасно з музеєм у 1981 р. Тераси парку з’єднані системою сходів, що закінчуються біля берегів Дніпра. Основою композиції стала гігантська статуя Батьківщини-матері. Ескізний проект для монумента розробив відомий скульптор Євгеній Вучетич. Саме тому Печерський парк під час його відкриття назвали на його честь. Щоправда зодчий втілення свого задуму не побачив, оскільки помер у 1974 році.

Колишня          дача          командуючого          Київським          військовим          округом.          2010          роки

Колишня дача командуючого Київським військовим округом. 2010 роки

 На території нового парку опинилася і колишня дача командуючого Київським військовим округом. Будівлю вирішили не зносити. Зараз там розміщується приватна фірма.

 В кінці 1980 років в центрі парку облаштували Співоче поле з площею для проведення концертів. Місце відразу припало до душі киянам. З 2004 р. Співоче поле стало місцем постійного проведення національного музичного фестивалю етнічної музики «Країна мрій». Особливість цього фестивалю полягає в тому, що глядачі одночасно є і учасниками дійства. В дні проведення свята тут монтують декілька відкритих сцен, а вся територія перетворюється на величезну виставку робіт народних майстрів.

 З кінця 1980 років традиційними стали і розкішні виставки квітів на території парку. Їх проводять щороку наприкінці серпня. Кожна виставка обов’язково присвячена окремій тематиці, через що, окрім художньої цінності, має і культурно-пізнавальне значення.

 Спочатку вхід на Співоче поле був вільним для всіх бажаючих. Кожен мав змогу прогулятися серед зелені та квітів, помилуватися навколишніми неймовірними видами на Дніпро та Задніпров’я. Але з часом кількість бажаючих відвідати парк збільшилася настільки, що утримання адміністрацією паркової зони стало фінансово збитковим. Тому територію загородили та перевели заходи на комерційну основу.

...

Спробуйте наш додаток

Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Екскурсії з цим місцем
Інші екскурсії Києвом
Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії
Квартири подобово вибирайте тут

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Співоче поле: місце, де навіть душа співає!

Широка горбиста ділянка – Співоче поле – ніколи не буває безлюдною. Тут проводиться багато фестивалів, особливо влітку, адже найкращого місця для великого напливу людей не знайти. Щорічні виставки квітів завжди збирають багато народу не лише в будні, а й у вихідні дні, не тільки в теплі моменти, але й у морозний сезон. Яку композицію із живих квітів можна показати в морозну погоду? Якраз «по сезону». Згадайте, як у мультфільмі «Льодовиковий період» розтанула білка, її горіх та все інше. Саме в льоду показуватимуться роботи флористів. Виглядає приголомшливо!

У будь-яку пору року тут непередавано гарно й весело

Основні дії відбуваються навколо сцени, коли спускаєтесь вниз. Щоб сфотографуватися на фоні флористичних шедеврів, часто доводиться вистояти чергу в неробочі дні. Якщо відвідати виставку в будні, можна побачити більше: відкривається загальний пейзаж на Співоче поле, не витрачається час на очікування входу, а також щоб зробити знімок. Знаменних місць тут більше ніж досить, і якщо хочете відвідати цей куточок, не буде зайвим завантажити нашу аудіоекскурсію, у якій гід проведе вас найцікавішими стежками.

Звичайно, влітку відкриті простори приваблюють сім'ї, що приїжджають сюди для прогулянки з дітьми. Майже кожні вихідні запрошуються групи молодих виконавців, які грають живу музику серед природи. Колективи полюбляють виступати в таких умовах, тому що це неймовірний досвід і тісне живе спілкування з публікою. А шанувальники приймають дуже тепло українську музику, та ще й на природі, звідки відкривається краєвид на половину Києва. Задоволення також отримують від річки Дніпро, що протікає поряд. Її течія умиротворяє, як і невеликі катери, що курсують туди-сюди цілий день. Влітку звідси можна спостерігати, як любителі екстриму катаються на водяних скутерах, вейках, катамаранах. Немалий екстрим викликає й катання на човні, що нагадує старий рибальський. Таке життя столиці зовсім інше, ніж, наприклад, у стихійному центрі на Хрещатику. Якщо там всі біжать від одного бізнес-центру до іншого, то на Співочому полі, навпаки, розслабляються після важкого тижня. Це настільки чудово, що навіть іноземні друзі погоджуються приїжджати й показувати свій побут, знайомити зі своєю народною культурою, ділитися енергією із завжди вдячною публікою. На часті фестивалі запрошуються трупи, пісні й танці яких захоплюють українців і гостей країни.

Розважатися на Співочому полі можна безкінечно

У рамках розважальних заходів, ввечері, на відкритому просторому місці, виступають артисти вогняного шоу. На такій території це видовище хвилює кров глядачів ще більше. Це так романтично: спостерігати за майстерністю талановитих «підкорювачів вогню» під відкритим зірковим небом. Летючі вогники в лампадках на якісних знімках виглядають особливо чарівно й містично. Виступи українських козаків у вечірній час відкривають історичні події давніх часів. Група міцних чоловіків, що талановито керують власним тілом, показують неймовірно високі стрибки й довгі оберти в танці під палаючий факел. Такому буде радий кожен турист. Це незабутні час, фото та емоції.

Гуляючи по території, ви пройдете повз Вічного вогню, а також вам вдасться подивитися на меморіальний комплекс часів Другої світової війни. На 9 травня біля нього проходять концерти. Ансамблі, що грають на духових інструментах, щоразу захоплюють глядачів.  Мелодійні й завзяті переможні мотиви звучать особливо в такий знаменний день.

Від Співочого поля недалеко й до святих місць Києво-Печерської лаври. Вулиця, що веде до неї, так і називається – Лаврська. Тут вам також буде до речі наш продукт – аудіогід. Коротка версія насиченої екскурсійної програми надається безкоштовно, і, прогулюючись чарівною територією Співочого поля, ви зможете дізнатися багато цікавих фактів, які ми для вас підкріпили справжніми фото родом з минулого. Погодьтесь, це просто безцінно: мати можливість порівняти реальність і минуле в своєму телефоні.

Якщо вже заговорили про історію, то не можна не сказати про те, що з парку видно пам'ятник засновникам Києва. Щоб підійти до нього ближче, можна спуститися на Набережне шосе. Хоч воно й шумне, завжди спостерігається щільний потік транспорту, але досить перейти по переходу на бік набережної, і одразу стає приємніше, спокійніше. Ландшафтний парк величезний. Запрошуємо всіх охочих прогулятися по просторій і облагородженій території, подивитися вражаючі вистави, спостерігати за Києвом з висоти – тут раді всім відвідувачам.   

Співоче поле: місце, де навіть душа співає!