Верховний суд України. Кінець 2000-х років
Кловський палац розташовується за адресою вулиця Пилипа Орлика, 8.
Кловський палац – пам'ятка архітектури національного значення – розташований на території літописного Кловського монастиря. Будівлю у стилі бароко звели у 1753-1755 роках. Фактично в Києві було всього два справжніх палаци – Маріїнський і Кловський. Обидва вони стоять на території, котра до революції 1917 року відносилася до поліцейської дільниці, званої Палацова. За свою понад 250-річну історію Кловський палац пережив багато подій. Він неодноразово горів, але кожного разу відроджувався. Тут у різний час містилися друкарня і госпіталь, гімназія і жіноче духовне училище, наукові установи і музеї. Сьогодні у ньому розташовується Верховний суд України.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Київ не перестає дивувати мешканців і гостей великою кількістю пам’яток, серед яких історичні та архітектурні пам’ятки, архітектурні перлини. Є такі пам’ятки, які відомі далеко за межами міста й навіть країни, знаходяться в усіх на вустах. А є такі, котрі не такі популярні, але не менш цікаві. Одна з таких перлин – Кловський палац. Київ не раз вражав архітектурними спорудами різних епох, але саме цей палац приваблює увагу не тільки дивовижним фасадом, а й цікавою історією. Про цю пам’ятку столиці буде цікаво дізнатися не лише гостям міста, а і її мешканцям, адже далеко не кожен киянин знає всі таємниці цього особняка.
Для початку варто згадати, що розташовується особняк сьогодні на землі, що на той час належала Києво-Печерській лаврі. І називалася ця територія Клов, на честь невеликого струмка, який протікав тут і видавав кумедні звуки.
Після того, як сама велика імператриця Катерина навідалася до Києва в 1744 році, було прийнято рішення звести на цьому місці звести кам’яний будинок, де могли б зупинятися короновані гості Лаври. Варто згадати ще один цікавий факт, пов’язаний з цим особняком. Сьогодні цей район міста називається Липками не просто так. Адже колись палац оточував незвичайної краси липовий гай, що вів алеями до берегів самого Дніпра. Але зовсім скоро гай перестав існувати, однак зробив свій внесок в історію столиці у вигляді назви району.
Показовий той факт, що Кловський палац був споруджений за проектами німецьких архітекторів, а от за неповторний інтер’єр відповідали українські художники. Цей особняк – один з небагатьох, який, незважаючи на війни та революції, зберігся в чудовому стані. Приголомшлива триповерхова будівля не перестає привертати увагу всіх, хто опиняється поряд з нею. До речі, з моменту спорудження, а саме 1765 року, особняк складався лише з двох поверхів, і лише в 1863 році був добудований третій.
Живописний зразок українського бароко, зведений для представників царських і коронованих осіб, так і не був використаний за прямим призначенням. А дуже шкода, що вже тут казати. Зараз нам є чим помилуватися, знайомлячись зі столицею та основними пам’ятками міста, до яких, звичайно, належить і цей палац.
Звичайно, весь цей час «кам’яний будинок на Клові» не пустував, хоча аристократія не особливо його й полюбляла. За всю історію існування там розташовувалися:
Що ж зараз розташовується в стінах особняка, якому так і не судилося стати місцем тимчасового проживання вельмож? З 2003 року Кловський палац у Києві більше відомий, ніж будівля Верховного Суду України. З часу зведення особняк зазнав певних руйнувань. Особливо великих втрат наніс період громадянської війни. Але пізніше будівля була «підрихтована». Ґрунтовна реконструкція була проведена в 1970-х роках. В особняку відновили чудову ліпнину, повернули початковий вигляд фасаду.
Дивлячись на цей гідний уваги архітектурний шедевр, важко повірити, що він пережив велику історію. До сьогодні Кловський палац залишається однією з найпривабливіших і найкрасивіших споруд усієї української столиці.
Так, можливо, тут ви знайшли інформацію, яку й так уже десь чули чи читали. Але з okTV у вас є можливість дізнатися набагато більше про цей унікальний палац. Бажаєте відкрити для себе таємниці й загадки, котрі зберігають його стіни? Дізнатися, що відбувалося за дверима просторих кімнат? Як виглядав інтер’єр палацу на початку свого існування? Тоді все, що вам потрібно, – знайти в кінці сторінки унікальний продукт – аудіогід. Безкоштовна версія – це короткий, але дуже цікавий опис історії особняка, а платна – більше, ніж просто захоплива пізнавальна інформація, доступна будь-якому користувачеві інтернету. Ми постаралися зібрати для вас рідкісні факти й ту інформацію, яка не доступна простому користувачеві. Більше того, платна версія аудіогіда має чудовий бонус – фотографії, котрі відкриють вам розкішну архітектуру палацу в дрібницях, а також найзагадковіші таємниці. Насолоджуватися пам’ятками столиці, дізнаватися багато нового й цікавого, просто прогулюючись вулицями столиці, реально з нашим аудіогідом!