Оглядовий майданчик – це завжди найкраще місце, щоб помилуватися околицями. Фото саме з цих місць ми бачимо перш за все, вводячи в рядок пошуку назву будь-якого міста. Київ – місто на пагорбах, тому краєвиди з оглядових точок тут особливо живописні. Вхід на більшість з таких місць платний, є пільгові квитки для дітей, студентів і пенсіонерів. Ціни квитків на платні оглядові майданчики міста стартують від 10 гривень для дорослого. Але, повірте, це взагалі не ті гроші, про які ви будете шкодувати. Адже задоволення, яке отримаєте, взагалі ні з чим не зрівняється. Мрієте побачити столицю на долоні? Тоді обирайте будь-яке місце, яке здасться вам найцікавішим і вирушайте у захоплюючу прогулянку з аудіо гідом!
Основні оглядові майданчики Києва
Якось так виходить, що навіть у тих, хто живе в Києві, часто банально не вистачає часу на те, щоб відкривати для себе пишність столиці. Тисячі місцевих щоденно ходять на роботу, проходячи повз чарівні пам’ятки, багато з яких пройшли крізь тисячоліття… І що в результаті? Сконцентрувавшись на якихось власних турботах, ми випускаємо ту красу, яка живе навколо нас. І ні, мегаполіс не тільки швидкі темпи життя, постійний потік авто та велика кількість людей. Київ – це місто нереально гарних панорамних краєвидів. Хочете побачити їх особисто? Тоді ласкаво просимо на будь-який з майданчиків.
- Замкова гора – оглядова точка, з якої можна побачити старовинний київський район – Поділ. Звідси особливо зручно милуватися Андріївською церквою, а вона прекрасна в будь-який час доби по-своєму. Майданчик знаходиться поряд з Андріївським узвозом, а ведуть туди металеві сходи. Вважається, що це найкраще серед безкоштовних київських місць, де можна помилуватися панорамою міста. Про це місце знає багато гостей міста, частково тому, що цей оглядовий майданчик Києва у подібних списках завжди згадують першим. І його так нахвалюють, що просто гріх не піти подивитися, чому ж він number one.
- Найвища дзвіниця України, Лаврська, відкриває відвідувачам чудові пейзажі лівого й правого берегів Дніпра. Також тут можна добре роздивитися куполи церков і ландшафти Києво-Печерського заповідника. Але врахуйте, що для цього потрібно буде пройти 185 сходинок. Це місце вже давно облюбувала молодь, а ті, хто любить кардіонавантаження, нерідко влаштовують сюди ранкову пробіжку, де в якості нагороди за старання – неймовірні краєвиди чарівного міста, що тільки прокидається.
- Два оглядові майданчики знаходяться в парку «Володимирська гірка». Звідси можна роздивитися Поділ, Труханів острів, Оболонь, Дарницю. А ще тут знаходиться один із символів Києва – пам’ятник князеві Володимиру. Сказати, що тут гарно – взагалі нічого не сказати. Втім, усі майданчики міста покликані показати його гостям, у яке гарне місце вони потрапили. І от, опинившись на Володимирській гірці, всі сумніви, якщо такі були, випаровуються. Київ дійсно заслуговує на своє звання – серце України: місто дійсно прекрасне до непристойності.
- Софійська дзвіниця – одне з найкращих місць, щоб помилуватися центром міста. На висоті 76 метрів відкривається чудовий краєвид на архітектурні ансамблі столиці. Взагалі всі, хто віддає перевагу насиченим екскурсійним програмам, обов’язково відвідують Софійську площу, а звідти й до дзвіниці рукою подати. Попередньо, звичайно, варто уточнити про можливість відвідання. І якщо вам вдасться потрапити сюди, точно не пожалкуєте.
- Пішохідний міст – тут у всій красі розкриваються води Дніпра. Огляд починається від Рибальського півострова й закінчується біля мосту Метро. Ну що тут сказати? Поціновувачі водної стихії будуть у захваті від того, наскільки все навколо гарне. Особливо популярне це місце в той час, коли сідає сонце. Тоді місто вкривається в божественної краси ковдру із заходу. Фантастична палітра відтінків надихає. Не хочеться випускати з рук камеру: такий приголомшливий краєвид навколо
- Гора Щекавиця – славу цьому місцю надає небувалий кут огляду – 270 градусів. Це необлаштована оглядова точка, але краєвиди відкриваються шикарні. Сюди регулярно приходять мешканці Подолу й Татарки, і це єдине місце в центрі, де, здається, людина взагалі вирішила не чіпати природу. Ось, вона така, яка є. І це чудово, що в самому центрі міста можна помилуватися всією цією пишністю.
- «Царицин» майданчик – розташований у Маріїнському парку. Передбачено бінокль, через який можна детально роздивитися красоти лівого берега. Майданчик був заснований за наказом імператриці Марії Олександрівни в 1874 році.
- Біля Арки дружби народів – звідси через бінокль можна роздивитися схили лівого берега, Поділ, Оболонь. Місцевість чудова, і, здається, можна годинами милуватися краєвидами, які відкриваються звідси.
- Майданчик у парку Вічної Слави. Це місце одне з найпопулярніших у місті для весільних фотосесій. І не випадково: тут можна помилуватися вершинами київських пагорбів, золотом церков, вражаючою панорамою Русанівського мосту, Свічею пам’яті та іншими знаковими місцями столиці. Фотосесії молодят проходять на «ура!». Пам’ятні знімки у результаті відрізняться особливим шиком!
- Житловий комплекс «Олександрівський» – майданчик, розташований на стометровій висоті. Крім старого міста й сучасних хмарочосів, звідси можна побачити аеропорт Жуляни; для тих, хто хоче розглянути деталі, встановлено астрономічний бінокль. А ще цей майданчик відкритий цілодобово, тож романтикам і всім, хто любить подивитися на нічне небо, потрібно обов’язково приїхати сюди. Ще один плюс: працює Wi-Fi, який, як і бінокль, входить у вартість квитка ;)
- Оглядовий майданчик «Червоний двір» у Ботанічному саду відкриває краєвид на Видубицький монастир і київські мости. Найкраще приїжджати сюди, коли цвітуть магнолії й бузок. Тут відтворено атмосферу давнього Києва: ворота, башта, паркан і доріжка – все це виконано з дерева. Тут відпочиває душа. Прогулюючись по парку, хочеться просто насолоджуватися миттю, нікуди не поспішати й отримувати задоволення від прогулянки.
- Монумент «Батьківщина-Мати» включає в себе не один, а навіть два рівні, звідки можна помилуватися містом. Нижчий майданчик розташований на висоті 37 метрів, тут можна скористатися воєнним біноклем. А другий – на висоті 91 метр, піднятися сюди можна на ліфті, розташованому прямо всередині пам’ятника. Але не все так просто: залишок шляху потрібно подолати на вертикальних сходах. І ще один важливий момент: піднятися сюди можуть ті, кому вже виповнилося 18 років, у супроводі конструктора, і тільки в добру погоду. До речі, майданчик отримав назву «Екстрим».
- Тераси Національного музею ВВВ, розташованого на високих пагорбах правого берега, дають можливість оцінити міцність мостів Метро й Патона.
Знайомитися з Києвом потрібно, напевно, саме з оглядових майданчиків. Адже саме такий підхід до справи дозволить вам побачити могутність, велич і красу столиці з висоти (майже) пташиного польоту. Крім того, що це дуже захоплююче видовище, можливо, ви зрозумієте, які місця та пам’ятки хочете побачити перш за все.
Перед походом на оглядовий майданчик
Щоб ваш відпочинок не був затьмарений прикрими непорозуміннями, перед походом на оглядовий майданчик скористайтеся наступними порадами, і отримаєте тільки приємні враження від прогулянки.
- Уточніть години роботи пам’ятки, але врахуйте, що каси часто зачиняються дещо раніше.
- На багатьох майданчиках існують пільгові квитки: якщо ви студент чи пенсіонер, не забудьте взяти з собою документ-підтвердження.
- Врахуйте, що зверху може бути сильний вітер, тому прихопіть із собою якісь теплі речі. Ви, звичайно, не в гори піднімаєтесь, але все ж ;) До речі, влітку – чудові місця для того, щоб трошки відпочити від спеки.
- Взувайте тільки зручне стійке взуття. Вам захочеться багато ходити.
- Будьте морально й фізично готові до того, що підйом по сходах на велику висоту – доволі важке заняття, краще плануйте відвідання подібних місць на початку прогулянки, коли сил ще багато.
- Не залишайте дітей на підйомах без нагляду, і самі будьте акуратні, не підходьте близько до краю.
- І, найголовніше, покладіть у сумку фотоапарат, адже оглядові майданчики Києва – це найживописніші місця міста. І не забудьте про добрий настрій. Приємного відпочинку!