Пропонуємо Вашій увазі готові туристичні пішоходні маршрути по Києву. В ці маршрути ми включили пам'ятники та цікаві місця. Мапа Києва не дасть Вам заблукати, а наш аудіогід розповість історію цих визначних місць, поки ви будете їх оглядати.
Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Столиця Київської Русі Київ – це місце, де в ІХ-Х ст. зародилася державність і православна віра, центр політичної еліти. Уже в ті далекі часи активно розвивалася наукова діяльність і архітектурне мистецтво, що викликало захват у всій Європі. Розвиток був обумовлений вдалим географічним положенням міста: воно знаходиться на березі Дніпра, де колись проходив відомий торговий шлях «із варягів у греки». Сучасна архітектура гармонійно включає в себе пам’ятники давнього Києва – собори, храми й церкви, вулички й площі, особняки. Один з них – Маріїнський палац, який сьогодні називають Президентським палацом. Краса цієї архітектурної споруди є певною візитною карткою міста Києва. Маріїнський палац: екскурсії цим особняком та його околицями особливо цікаві. І зараз ви зрозумієте чому.
Величний особняк був створений відомим італійським архітектором Бартоломео Растреллі в 50-х роках XVIII ст. за наказом імператриці Єлизавети Петрівни. Інтер’єри палацу виконані в стилі класицизму, присутні елементи російського бароко та ренесансу. Цікавий факт: палац є майже повною копією підмосковної резиденції імператриці. Він виконував функцію царської літньої дачі до подій 1917 року. На зведення знадобилося майже 8 років. Палац розташований у живописному районі Києва, неподалік знаходиться оглядовий майданчик і відкривається краєвид на берег Дніпра. Маріїнський палац показовий тим, що туди приїжджали російські правителі – Катерина ІІ, Павло І, а також С. А. Понятовський, король Польщі, та Папа Римський.
За історію свого існування споруда багаторазово перебудовувалася через пожежі та інші лиха. У роки Другої світової війни в будівлю потрапила бомба, але фасади майже не постраждали. Всередині збереглися справжні меблі, освітлення, живопис відомих авторів, паркетна підлога. Внутрішнє оздоблення особняка заворожує, і це одна з причин, чому варто відвідати Маріїнський палац. Київ пропонує екскурсії до найрізноманітніших місць, і палац не виняток. У 2007-2015 роках відбувалася тривала реконструкція будівлі через нестачу фінансування, у зв’язку з чим потрапити на екскурсію було неможливо. Хоча й до того будівля була закрита для відвідання через статус урядової резиденції.
У наші дні облік Маріїнського палацу дуже витончений і близький до початкового: ніжно-бірюзові стіни щедро прикрашені білосніжною ліпниною. Перед будівлею знаходиться фонтан, оздоблений репліками оригінальних скульптур. До речі, у XVIII ст. в царському саду вирощували ананаси й кокаїнові кущі, привезені з Південної Америки. Це тільки мала частина інформації, яку приховує в собі будівля царського особняка. Детальніше та цікавіше про долю Маріїнського палацу можуть розповісти досвідчені екскурсоводи.
Сьогодні в будівлі проходять урядові прийоми, саміти, зустрічі з представниками іноземних держав і урочисті нагородження. Офіційно туди потрапити практично неможливо, однак небагатьом туристичним фірмам вдається домовитися з адміністрацією та провести захоплюючу прогулянку цим місцем. Як ви вже могли здогадатися, компанія okTV заради своїх туристів зможе домовитися про все, і, на бажання, ви можете побачити Маріїнський палац зсередини. Екскурсії по Києву навряд чи взагалі можуть залишити когось байдужим, і якщо не цікавить групова чи індивідуальна екскурсія, ви маєте можливість скористатися аудіогідом. Але про це дещо пізніше.
Маріїнський палац включають до складу ряду оглядових екскурсій по місту, на випадок, якщо в ньому в цей час не проходять урядові прийоми. Притому відвідати Маріїнський парк, що прилягає до палацу, потрібно обов’язково, тим більше, що зробити це можна практично в будь-який час. У ньому знаходиться й оглядовий майданчик, звідки можна побачити лівий берег Дніпра. До палацу організовує екскурсійні тури також київський Музей історії. Словом, якщо плануєте відвідати Київ чи цікавитеся історією давніх особняків, а в Маріїнці не проходять ніякі заходи, обов’язково відвідайте цей надзвичайно гарний і єдиний в українській столиці палацово-парковий ансамбль. Адже ще М. О. Булгаков писав: «Більше за все я любив Маріїнський парк у Липках біля палацу. Він нависав над Дніпром. Стіни лілового й білого бузку висотою в три людських зрости дзвеніли та гойдалися від безлічі бджіл. Серед галявин били фонтани».
Додаткова перевага для сучасних туристів – прихильників прогресивних технологій – аудіогід. Що ж це таке та з чим його їдять? Приїжджаєте ви до Києва, Маріїнського палацу. Екскурсії групової чи індивідуальної не замовляли, але дуже хочете дізнатися про цікаві парки в особняку, побачити, як виглядала будівля раніше, почути таємниці, які зберігають стіни цієї споруди. І все, що вам для цього потрібно, – на відповідній сторінці пам’ятки, у самому кінці, завантажити оптимальну для себе аудіострічку. Це може бути безкоштовна, коротка версія, а може бути більш повна, що містить не тільки корисний унікальний контент, який ви не знайдете онлайн, а й фотографії, впорядковані за хронологією. Тоді, стоячи прямо біля Маріїнки, ви зможете милуватися красою споруди та слухати її історію. Подорож по Києву – саме по собі приємне явище. Але якщо ви наповните його якимось особливим, цікавим дозвіллям, можете навіть не сумніватися в тому, що захочете повернутися сюди знову. Столиця вміє в себе закохувати, і щойно ви побачите на власні очі Маріїнський палац та погуляєте по парку, зрозумієте, що вона зробила це і з вами.