Рус  /  Укр

Мова:

Фонтани в Києві

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Фонтани Києва

Фонтани – це «вишенька в торті» будь-якого архітектурного ансамблю. Вони дарують нам почуття легкості, шум води допомагає розслабитися й відпустити всі турботи. Між іншим, більшість фонтанів є зразком високого мистецтва, де стихія отримує своє обрамлення. Київські фонтани нечисленні, від того вони ще привабливіші українським спекотним літом. Навколо них завжди велике стовпотворіння. Дітки граються в оточенні цих споруд з буйною водою. Сюди приходять офісні працівники під час обіду, щоб трохи абстрагуватися від робочих моментів, відволіктися й перевести дух. Сюди ж приходять закохані, щоб підзарядитися енергетикою невгамовної водної стихії. Загалом, краса, та й тільки. Тому, якщо полюбляєте фонтани, то напевно вже давно знаєте в Києві все. Навіть якщо ви не корінний киянин, маєте можливість побачити максимум. Потрібно тільки захотіти. А все найцікавіше вам розповість і покаже аудіо гід для мобільних пристроїв!

Фонтани Києва, які неодмінно потрібно побачити

Ви колись задумувалися, навіщо взагалі люди стали зводити фонтани? Для нас зараз це справжня феєрія емоцій. Здається, за цими бризками води можна спостерігати вічність. За визначенням, фонтан – це природне джерело води. І навіть якщо ви зараз поставите мету знайти того генія, який придумав перетворити справжню красу природи на декоративну, не знайдете ;) Це вже ми точно гарантуємо. Втім, найперші фонтани були зведені в Давніх Греції та Римі. Якось взагалі не дивно, згодні? Так от, фонтани Києва, хоч вони й не можуть похвалитися важкою архітектурою, все ж можуть вас здивувати. І от вам список обов’язкових для відвідання шедеврів.

  • Світло-музичний фонтан на Хрещатику. Вдень це звичайний сучасний міський фонтан, а от ввечері картина змінюється: різнокольорові струмені води, деякі з яких досягають висоти 15 метрів, танцюють під звуки класичної музики. Починається ця світло-музична вистава о 20:30. Варто поквапитися: фонтан працює недовго. З’явився він на головній вулиці столиці зовсім нещодавно, але любов киян і гостей міста завоював з першої ж хвилини, щойно почав «співати».
  • «Самсон» – фонтан у Києві, розташований на місці першого київського водопроводу. Перша статуя Самсона з’явилася тут у 1749 році, після пожежі на Подолі. Однак, через неправильно прийняті вказівки чиновника, в 30-х рр. ХХ ст. статую прибрали. До святкування 1500-річчя Києва фонтан відтворили за музейними копіями. Виглядає дуже навіть симпатично, хоч і вмикають його не завжди.
  • Фонтан «Лев-водолій», розташований у сквері між Софійським і Михайлівським соборами, є нагадуванням про археологічні розкопки. Прототипом скульптури слугувала посудина-водолій, що використовувалася в середні віки для проведення релігійних обрядів. Кияни вірять: якщо сісти на лева, взяти його за вуха й загадати бажання, воно обов’язково здійсниться. Напевно, не варто уточнювати, що ці місця «тварини» завжди відполіровані до блиску. І навіть якщо ви не вірите в якісь надприродні символи удачі, проходячи повз цей фонтан, обов’язково потріть лева-водолія. А раптом здійсниться?!
  • Фонтан на Хрещатику перед «Пасажом», виконаний у вигляді мармурової конструкції, що нагадує ніжну квітку лотоса. Історія його появи доволі цікава. Колись існував фонтан під назвою «Моряк», знаходився він перед Бессарабкою. Так його прозвали місцеві мешканці за сміття, що вічно плаває у воді, – наслідки «корабельних аварій». На зміну «Морякові» встановили велику чавунну конструкцію, яка була зруйнована під час Другої світової війни. Після цих подій і був створений мармуровий фонтан, що нагадує лотос, який після ще однієї зміни «місця проживання» нарешті отримав своє місце, де й стоїть до сьогодні. Втім, і його вмикають не так часто, як хотілось би.
  • Фонтан-ставок «Чорне море», контури якого нагадують цю частину світового океану. Кажуть, раніше тут навіть плавали рибки. Розташований у парку ім. Шевченка, раніше парк носив ім’я імператора Миколи І. У цьому факті є один неприємний збіг: Кримська війна за вихід до Чорного моря була Миколою програна. Цікавий і корисний факт: неподалік розташований найстаріший у місті громадський туалет, побудований ще до революції. А от сам фонтан облюбували студенти інституту, який знаходиться неподалік, а також офісні працівники, які із задоволенням прогулюються парком в обідній час. Увечері тут, звісно, завжди жваво.
  • Фонтани Термена, які отримали свою назву на честь власника чавунного заводу-виготовлювача. До сьогоднішнього дня зберіглося шість фонтанів. Розташовані вони на вулиці Гончара, у Маріїнському парку, в сквері біля Золотих воріт, на площі Івана Франка, на вулицях Горького й Володимирської. Під час спорудження, у 1899-1901 рр., фонтани були більше побутовою потребою: вони були джерелом питної води для мешканців міста, а з естетичної точки зору розглядалися після практичної. Зроблені вони були у вигляді квітки з мордами левів, однак після встановлення в них почали помічати людські риси. У зв’язку з цим склалася легенда, що на тому чавунному заводі працював один майстер, який був, м’яко кажучи, недоброю людиною. І під час його відсутності ливарники внесли корективи у форму: тепер замість лева на виробах «красувалася» злісна фізіономія того самого працівника. Коли він дізнався про це, фонтани вже працювали на повну, і нічого не міг з цим зробити.
  • «Фонтан бажань» – приклад сучасного мистецтва, складається з 21 чаші із зображенням богині Ніки, куди витікає вода з пащ грифонів. Кияни й гості міста приходять сюди, щоб загадати бажання. Знову ж, у когось бажання збуваються, у когось ні. І не можна сказати достовірно, чи фонтан тому виною ;) Але спробувати варто обов’язково. Звісно, одразу після того, як потрете лева-водолія.
  • Фонтан на площі Незалежності в Києві, «Водяний шар», незважаючи на лаконічний дизайн, є дуже популярним місцем для фото серед мешканців і гостей столиці, особливо у вечірній час доби, коли вмикається підсвічування. Так, виглядає дійсно дуже гарно, і в цьому є який особливий шарм і дух романтики. А оскільки цей фонтан розташований у самому центрі Києва, взагалі не дивно, що більшість фотографій туристів у соціальних мережах зроблено саме на фоні цієї споруди.
  • Русанівські фонтани – це 15 фонтанів, що прикрашають канал, розташований у районі, який називають українською Венецією. Вода досягає висоти 10 м. Конструкція оснащена підсвічуванням, яка вмикається ввечері. Архітектурний комплекс каналу включає в себе також пішохідні й автомобільні мости. Кажуть, що коли фонтан вимкнений, помітити його досить важко.
  • Фонтан «Дюймовочка» в Києві – чарівної краси фонтан, розташований у сквері біля лялькового театру. Героїня казки Ганса Крістіана Андерсена сидить на квітці-семибарвиці в обрамленні різнокольорових цівок води. Хочете побачити всю цю красу в дії? Тоді обов’язково приїжджайте сюди влітку. Знаєте, найцікавіше полягає в тому, що цей фонтан навіть у «сплячому» вигляді, у холодну пору року, виглядає чарівно.
  • «Висить груша, але не можна з’їсти» – так охрестили мешканці Києва фонтан у стилі хай-тек, розташований у одному зі спальних районів столиці. До речі, цей фонтан – пішохідний.

Київські фонтани-чемпіони: можете відвідати лише найвідоміші

Якщо час вашого перебування в столиці обмежений і ви не можете відвідати всі фонтани з підготовленого нами списку, дуже шкода, звичайно. Але, все ж, є фонтани, які з тих чи інших критеріїв можна вважати найкращими. І якщо хочете побачити хоча б їх, ось вам список:

  • Найвищі – Русанівські (і, звичайно ж, новий фонтан на Хрещатику, що співає, але про нього трохи пізніше).
  • Найбільш історично значущі – фонтани Термена. Легенда, якою оповита ця споруда, дуже захоплююча, і вона, ніби магніт, притягує велику кількість туристів, які бажають зрозуміти, що в тому правда, а що брехня.
  • Найстаріший фонтан – «Самсон». Це буде ідеально для тих, хто хоче зосередитися на чомусь важливому, подумати про сенс життя, про цілі на майбутнє. Є якась особлива енергетика в цьому місці.
  • Найказковіший – «Дюймовочка». От уже куди точно варто прийти з малечею.
  • Найбільш «запальний» – світло-музичний фонтан на Хрещатику. Так, він почав функціонувати тільки нещодавно, і його часто порівнюють зі схожим вінницьким. Але різниця все-таки є, і ви її неодмінно помітите.

Спека більше не страшна – приємної прогулянки!  

Фонтани Києва