Рус  /  Укр

Мова:

Ринки Києва

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Ринки Києва

Якщо вже знайомитися зі столицею, то робити це якісно. Повірте, навіть корінні кияни навряд чи скажуть, скільки в столиці ринків. Ну, якось так склалося, що люди живуть собі у своєму звичному ритмі й знають тільки ті ринки, що знаходяться в околицях. Звичайно, є такі відомі місця типу Петрівки, Бессарабки, Куренівки, «Столички»… І ще декілька таких ринків, які на вустах не тільки в самих киян, а й у тих, хто колись приїжджав чи тільки планував приїхати до Києва по покупки. І, як всюди, тут ринки діляться на речові, продуктові, спеціалізовані й оптові. Але мало хто здогадувався, що багато ринків Києва зберігають в собі багату історію. Наш аудіо гід розповість вам найцікавіше про них, а також покаже як виглядали раніше найвідоміші ринки столиці! Давайте ж розбиратися, які ринки і чим популярні.

ТОП-6 найвідоміших ринків

  • Петрівка. Найбільш відомий ринок у Києві. Заснований у 1997 році біля однойменної станції метро в Оболонському районі міста Києва. Попередником ринку була спільнота чорних книготорговців. Загальна площа складає близько 25 000 квадратних метрів, з яких під торгові площі відведено 20 000. Це справжня радість для тих, хто не уявляє чергового уїк-енду без покупок. Сюди приїжджають матусі, щоб купити щось корисне й розвивальне для свого чада, сюди ж їдуть учителі з різних населених пунктів в околицях міста, щоби запастися сучасними підручниками для своїх учнів… Найбільшу популярність Петрівці принесла торгівля книжною продукцією. На території представлено розповсюджувачів більше 120 видавництв. Тематика книжок найрізноманітніша: від популярних романів до вузькоспеціалізованої професійної літератури. Іншим важливим товаром є аудіо- й відеозаписи, диски з комп’ютерними програмами. Розмах торгівлі досяг такої вершини, що Держпарламент США вніс Петрівку до числа 17 ринків, які наносять максимальну шкоду авторському праву у світі. Крім контрафактної продукції, пропонували й відверто протизаконні відеозаписи порнографічного змісту, але це вже пройдений етап. Популярності цей ринок не втратив і свої позиції не втрачає.
  • Бессарабський ринок є найбільш облаштованим і престижним у місті. Заснував його в 1971 році поміщик Чайковський на Бессарабській площі, неподалік від центральної вулиці Києва – Хрешатика. У 1912 році цукрозаводчик Лазар Бродський на власні гроші побудував будівлю ринку, виділивши на це 500 000 царських рублів. Будівля має архітектурну цінність. Торгові площі займають усього 896 квадратних метрів. Розташування, потрібно сказати, дуже вдале. Враховуючи те, що знаходиться цей ринок практично в самому центрі Києва, тут же – діловий центр столиці, а також безцінний потік туристів – продавцям на виручку просто гріх жалітися. Бессарабка – роздрібний продуктовий ринок, але одночасно один з найдорожчих (що взагалі не дивно). Тут купують продукти відомі особистості міста: актори, кулінари, телеведучі й журналісти, які відвідують Бессарабку набагато частіше, ніж інші ринки Києва. Підприємці, звісно, раді старатися: пропонують дійсно якісну свіжу продукцію, заманюють до себе шаленими знижками. Але навіть з такими «спокусливими» цінами часом вигідніше купити, пішовши на ринок, про який ми говоритимемо далі…
  • Житній ринок – найдавніший із дійсних. Його історія починається ще в часи Київської Русі. Тим не менш, функціонує й зараз. Побудований у І пол. ХІІ ст. торгово-ремісничими об’єднаннями (гільдіями). Кожна гільдія поряд з ринком звела свою церкву. І зараз в околицях розташовані невеличкі церківці. Географічно Житній ринок розташований на Нижньому Валу на Подолі, у 1980 році перенесений у криту будівлю. Загальна площа складає 16 000 квадратних метрів, з яких під торгові площі відведено більшу частину. Здавна й по цей день на Житньому продають злакові та інші продукти харчування. Ціни на ринку одні з найдешевших у Києві. Як не дивно, але в околицях знаходиться немало місць громадського харчування: кафе, ресторани, паби. Тому, якщо вас цікавить, наприклад, якийсь соус у закладі, вам напевно скажуть, що купити його можете саме на Житньому. Власне, через порівняну дешевизну деяких продуктів, підприємці із задоволенням роблять покупки в уже знайомих продавців на ще вигідніших умовах.
  • Володимирський ринок. Сучасне місце розташування цього ринку в Києві – минула вулиця Горького, а зараз – Антоновича, що знаходиться неподалік від станції метро Палац «Україна». Раніше ринок перебував на місці, де побудований палац «Україна», називався Володимиро-Либідським, сучасну будівлю отримав у 1968 році. Розмір торгових площ – 3 181 квадратний метр. Погодьтеся, порівняно з іншими великими ринками столиці, цей малесенький. Показово, що до переміщення Володимирський ринок у народі називали Євбазом. Він був єдиний у місті, де дозволяли торгувати євреям. Ціни на Євбазі були найнижчі в Києві, тому ринок користувався великою популярністю. Після переміщення Володимирський ринок з продуктового перетворився на промислово-продуктовий. Тепер тут можна знайти практично що завгодно. Гості міста навряд чи приїдуть сюди по покупки, а от місцеві, якщо точно знають, що шукають, не втрачають можливості побувати тут.
  • Куренівський ринок. На початку 60-х рр. ХХ ст. Куренівка, один з районів Києва, постраждала від страшної катастрофи, повені, що забрала, за останніми оцінками, життя близько 3 500 осіб. Після повіддя район почав активно відбудовуватися, у той же час був заснований Куренівський ринок, у простонародді – Пташка. Ринок розташований на площі імені Фрунзе в північно-західній частині Києва й розділений на чотири частини залежно від предмета торгівлі. Хоча називають ринок Пташиним, але торгують на ньому, крім птиць, рослинами, тваринами й рибами, зокрема екзотичними. Відбір тварин не поступається зоопаркові, багато хто приходить на ринок, як на екскурсію. Під торгівлю зайнято великі площі, а товари забезпечують домашніх тварин усім потрібним. Раніше поруч із Пташиним знаходився великий блошиний ринок, але в 1994 році він був перенесений у район Петрівка.
  • Столичний ринок. У 2011 році на півдні Києва, у районі Великої Кільцевої дороги, було відкрито новий ринок європейського рівня. Територія ринку розкинулася на рекордні для столиці України 160 га. Столичний більший, ніж відомий ринок в Одесі «7-й кілометр» (!), але асортимент товарів поки не вражає. Крім заявленої оптово-продовольчої торгівлі, продають також і в роздріб. Ціни на продукти нижчі за середні в місті, особливо в сезон збору врожаю. У цю пору приїжджають фермери, і, за певного успіху, продукти можна купити за унікально низькими цінами. Самі кияни, які не так давно ще віддавали перевагу власним дачам і вирощуванню власних продуктів, зараз усвідомили, що дешевше купити на «Столичці».
  • Дарницький ринок – справжня знахідка, сучасний облагороджений ринок, якому є чим здивувати. Крім того, що гарно виглядає, тут якась особлива атмосфера. Асортимент більшою мірою зводиться до продуктів харчування, і ціни, потрібно відзначити, часто нижчі, ніж у мережевих супермаркетах. Сюди стали активно приїжджати сім’ї, які хочуть придбати продукти «наперед» за вигідною вартістю. Одразу кажемо, що ринок величезний, і тут, звичайно, є не тільки їжа. Торгуватися тут з вами навряд чи хтось буде, бо ціни, за столичними мірками, й так уже більше ніж спокусливі. Тому можете сміливо писати список і вирушати до цього чарівного (по-своєму) місця.

Незважаючи на значний розвиток мереж супермаркетів, які ростуть, як гриби після дощу, дійсні ринки Київ розвиває, отримуючи від них значну частину прибутку до скарбниці міста. Ринки продовжують відігравати важливу роль в економічному розвитку та постачанні міста.     

Ринки Києва