Готель "Либідь" розташований за адресою площа Перемоги, 1.

 

Готель "Либідь" є найвищою будівлею на площі Перемоги, хоча з недавнього часу його суперником став сучасний будинок на другому плані, який формально не відноситься до площі, але розташований дуже близько. Сімнадцятиповерхова споруда готелю, збудованого у 1970 році, на зламі тисячоліть була реконструйована. Сьогодні готель належить до категорії трьохзіркових з найкращим співвідношення ціна-якість. Зараз архітектура будівлі здається зовсім невиразною, класично "радянською", але у 1970–1980-ті роки це був один з найсучасніших готелів міста, призначених, в першу чергу, для іноземців.

А чи хочете ви дізнатися:

  • Чому готель отримав свою назву?
  • Де познайомилися батьки голлівудської актриси Міли Йовович?
  • Яка скульптура стояла на вході у "Либідь"?

Також у повній версіїї Вам буде доступний розширений текст і додаткові фото

Анонс повного текста:

 Вже 50 років висотною домінантою площі Перемоги є сімнадцятиповерховий готель із промовистою назвою "Либідь". Перш ніж почати розповідь про готель, варто зазначити, що топонім Либідь і його похідні набули досить великого розповсюдження в Києві, й фактично стали міським брендом. За легендою, Київ був заснований братами Києм, Щеком, Хоривом та їх сестрою Либідь у 482 році. Імена братів-фундаторів і досі залишилися за назвою міста та однойменними пагорбами, а сестри — у невеличкий річечці, що стала заручницею великого сучасного міста.

 Колись повноводну та стрімку Либідь з часом перетворили на зливну канаву, а потів закували в бетон. Однією з головних причин занепаду легендарного водотоку стало прокладення в останній чверті ХІХ століття фактично в його долині колій залізниці. Тож назва готелю з'явилася не випадково — від місця його розташування до колишньої річки лише декілька сотень метрів, але не кожен зможе знайти її серед забудови промислової зони. До речі, крім готелю, відповідну назву мають київське відоме видавництво, банк та інші міські структури.

 Вид          на          Евбаз          з          літака.          У          нижньому          кутку          ліворуч          майбутнє          місце          розташування          готелю.          1935          рік

Вид на Евбаз з літака. У нижньому кутку ліворуч майбутнє місце розташування готелю. 1935 рік

 Готель "Либідь" було збудовано на терені колишнього Єврейського базару у 1965–1970 роках. На той час це був суперсучасний та комфортний готель, який будували, в першу чергу, для прийому та розміщення іноземних туристів. Проектуванням займалася група архітекторів під проводом Наталі Чмутіною — співавторки та авторки таких знакових київських споруд, як усім відома будівля Верховної Ради та готель "Дніпро" на сучасній Європейскій площі.

 Проект          забудови          площі          Перемоги          з          архітектурною          домінантою          —          сімнадцятиповерховим          готелем.          1962          рік

Проект забудови площі Перемоги з архітектурною домінантою — сімнадцятиповерховим готелем. 1962 рік

 Первісно новобудова була розрахована на 504 місця у 280 номерах. Із них 210 номерів були класу "дубль", 14 належали до класу "люкс". В подальшому, після реконструкції, число номерів вкоротили вдвічі, що дало змогу поліпшити комфортність приміщень. При оздоблені фасадів споруди вперше в Києві застосували технологію нанесення "кам’яного" терразитового тинькування. Здійснив будівництво трест "Київміськбуд-2".

 Початок          будівництва          готелю          на          площі          Перемоги.          1965          рік

Початок будівництва готелю на площі Перемоги. 1965 рік

 Як і в більшості міських готелів, у "Либеді" існує однойменний ресторан. Він особливо не відрізнявся від свої конкурентів, але одна подія, що тут відбулася, в подальшому стала доленосною для відомої голлівудської актриси київського походження Міли Йовович. Саме у ресторані готелю "Либідь" за часів брежнєвського "застою" познайомилися її майбутні батьки — громадянин Югославії Богі Йовович та українська актриса Галина Логінова. В подальшому вони побралися і у 1975 році, коли жили на Русанівці, стали батьками однієї з легенд сучасного кінематографу.

 Загалом готель слугував місцем, де зупинялася іноземці з різних країн, особливо країн так званого соцтабору. Цим користувалися місцеві фарцовщики, які вимінювали або купували в них речі на перепродаж, в першу чергу, дуже дефіцитні в ті часи джинси. Під час Олімпіади-1980 номери в готелі займали спортсмени та гості спортивних заходів. Тож не дивно, що на вході встановили скульптуру символу Олімпіади — симпатичного кумедного ведмедика. На жаль, у 2016 році вандали розбили скульптуру.

 Олімпійський          ведмедик          біля          входу          до          готелю.          2010          рік.          Фото          М.          Кальницького

Олімпійський ведмедик біля входу до готелю. 2010 рік. Фото М. Кальницького

 Декілька десятиліть готель із рестораном "Либідь" на площі Перемоги був одним із символів столиці України, зображений на безлічі фотографій, поштових листівок, значків. У нашу епоху готель "прийшов" вже дещо втомленим і застарілим. У 1998–2002 роках відбулася його повна реконструкція. Тоді повністю змінили все обладнання, номери отримали новітні системи кондиціювання, частина з них була пристосована для людей з особливими потребами. Сьогодні готель "Либідь" лідирує в місті у категорій трьохзіркових готелів.

 Листівка          на          згадку          про          Київ          із          зображенням          готелю          Либідь.          1974          рік

Листівка на згадку про Київ із зображенням готелю «Либідь». 1974 рік

...
Ніякого спаму

Знайти житло подобово